Home

ispo winter 2008 rozpoczęte – wejście wschodnie do hal outdoorowych

Po raz kolejny w Monachium rozpoczęły się największe i najbardziej prestiżowe targi sportowe i outdoorowe na świecie. O niezwykłym klimacie i wartości biznesowej tej imprezy świadczy kolejny rekord frekwencyjny – w obecnej zimowej edycji udział bierze 2026 firm z 48 krajów! (w 2007 roku było to 1827 firm z 47 krajów). Do dyspozycji wystawców oddano wszystkie 17 hal centrum wystawienniczego, co dało łączną powierzchnie 180 000 m2!

Początek ispo winter 08 - wejście wschodnie do hal outdoorowych (fot. 4outdoor.pl)

Początek ispo winter 08 – wejście wschodnie do hal outdoorowych (fot. 4outdoor.pl)


Wśród wystawców nie zabrakło polskich akcentów, w tej edycji polski rynek sportowo-outdoorowy reprezentują 22 firmy (w tym 10 firm outdoorowych) z Alpinusem, Bergsonem i Campusem na czele. Dla porównania warto dodać, że kraje o ugruntowanym rynku reprezentuje o wiele większa ilość firm – Francja (91), Wielka Brytania (87), Szwecja (53), Hiszpania (39), więcej wystawców, bo 45, przyjechało również z Czech.

Organizatorzy ispo winter 2008 postanowili wyraźnie rozdzielić poszczególne segmenty sportowego rynku, dzięki temu outdoor uzyskał szczególną oprawę oraz logistykę, m.in. oddzielne wschodnie wejście na tereny targowe, do dyspozycji tego segmentu oddano 4 hale.

Podczas 4 targowych dni w Monachium czeka na odwiedzających wiele atrakcji: ciekawie zapowiadają się spotkania, konferencje, pokazy filmów, które odbędą się w ramach Snow ice & rock summit presented by Bergans of Norway, nie zabraknie również pokazów mody, paneli dyskusyjnych, warsztatów biznesowych, a nawet zawodów boulderowych z cyklu Pucharu Niemiec. Tradycyjnie już w ramach monachijskich targów przyznawane są prestiżowe nagrody takie jak Volvo SportsDesign Award, ispo BrandNew Award oraz Ispo Outdoor Awards.

Targi to również okazja do spotkań z gwiazdami sportu – na stoisku The North Face gościć będą m.in. wspinacze Eneko i Iker Pou, freerider Emilio Previtali, firma Schoffel zaprasza z kolei na wizytę himalistów Gerlinde Kaltenbrunner oraz Ralfa Dujmovitsa, natomiast Gore gościć będzie takich znanych wspinaczy jak Ines Papert, Stefan Glowacz czy Kurt Albert. To oczywiście postaci związane głównie z alpinizmem i wspinaczką ale na targach będzie można spotkać również wybitnych narciarzy takich jak Kjetil Andre Aamodt, Kalle Palander, Luc Alphand, Bode Miller, Hermann Maier, Aksel Lund Svindal czy Marco Girardelli. Na pasjonatów innych, mniej narciarsko-outdoorowych, sportów czeka z kolei piłkarz Luca Toni oraz kierowca F1 Mark Webber…

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0