Home

ispo winter 2008 – Mammut stawia na bezpieczeństwo

Na targach ispo winter 2008 szwajcarski Mammut prezentuje ofertę na nadchodzący sezon zimowy 2008/2009. Jedną z ciekawych innowacji Mammuta jest seria Protection przeznaczona dla skitourowców, freerajdowców i narciarzy.

Kurtka Nirvana z serii Protecion (fot. 4outdoor.pl)Kamizelka Nirvana z serii Protecion Vest (fot. 4outdoor.pl)

Seria jest oparta o Mammut Dynamic Foam, elastyczną gąbkę absorbującą energię podczas upadku. Właściwości gąbki sprawdzają się zwłaszcza przy gwałtownych uderzeniach, charakterystycznych dla upadków narciarskich. Gąbka ma dwie warstwy – sztywną zewnętrzną i miękką wewnętrzną. Wewnętrzna warstwa dopasowuje się do kształtu pleców, a zewnętrzna pochłania energię.

Mammut Nirvana Protection VestBezpieczne Kamizelki Mammuta, od lewej Nirvana męska, wersja Light oraz Nirvana damska

Serię otwierają kamizelki Nirvana Protection Vest, uszyte z trójwarstwowego softshella oraz materiałów stretchowych, ale klucz tkwi w zainstalowanej na plecach gąbce, która przenosi część energii podczas upadku, chroniąc kręgosłup. Kamizelka jest bardzo lekka, a gąbka ma od strony pleców nacięcia, które powodują, że całość nie krępuje ruchów i oddycha. Gąbkę można bez problemu wyjąć na podejściu lub do prania.

Mammut przygotował też wersję dla kobiet oraz wersję Light. W wersji Light zrezygnowano z softshella, zastępując go bardzo lekkim i przewiewnym materiałem, obniżając wagę kamizelki.

Czapki z serii Protection Czapki z serii Protection

Serię Protection uzupełniają czapki w modnych wzorach, w które również wszyto Mammut Dynamic Foam, przekształcając je w kaski. Gąbka pochłania część energii podczas upadku. Ciekawy produkt dla twardzieli, którzy nie chcą jeździć w klasycznych kaskach…

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0