HomeRynek outdoor

Nowości na rynku obuwniczym firmy KEEN

W styczniu 2003 roku narodziła się wizja firmy Keen: jak sprostać wyzwaniu – czy sandał może chronić palce stóp? Czy można skrzyżować sandał z pełnym butem? Odpowiedź brzmi: TAK. I jest to NEWPORT. Tak powstał produkt outdoorowy o niezwykłym wzornictwie, który wyznaczył trend dla innych producentów, kopiujących go w ostatnich latach.

Na swoje piąte urodziny firma wprowadza na rynek całkowicie nowe kategorie produktów – obok toreb i skarpetek pojawiło się wiele nowości w butach letnich (specjalistyczne obuwie do wspinaczki górskiej, sportów wodnych oraz kolejną hybrydę – tym razem skrzyżowanie sandała podróżniczo-górskiego z butem rowerowym, kompatybilnym z wkładkami Shimano SPD) oraz wiele ciekawych butów jesienno-zimowych (typowe outdoorowe, jak również casualowe).

Kolekcja zgodnie z tradycją dzieli się na buty „Trailhead" (sportowe), „Boulevard" (inspirowane sportowymi butami modele do codziennych, miejskich spacerów z opcją wypadów w teren), „Market Street" (modele typowo miejskie, które specjalnie na Europę zostały opracowane zgodnie z panującymi tutaj trendami, a więc są węższe, niższe i zgrabniejsze)

KEEN buty Market Street AroundKolekcja Market Street

oraz „Kids" (buty dla dzieci).

KEEN buty kolekcja dziecięcaKolekcja dziecięca

W kolekcji warto zwrócić uwagę na kilka wyjątkowych, nowych modeli z linii „Trailhead":

  • kobiecy but do lekkiego trekkingu Genoa Peak WP (Waterproofed) w wersji normalnej i wysokiej (Mid)

KEEN buty Genoa Peak WPModel Genoa Peak WP

  • kobiecy po-narciarski zimowy but Betty BOOT, do którego można skompletować specjalnie stworzoną torebkę kobiecą Betty BAG
  • kobiecy i męski but trekkingowy Oregon PCT, w którym oprócz membrany Keen.Dry zastosowano nowy system stabilizacji podeszwy Keen Key-Tech oraz naturalny korek i specjalne wstawki „torsion" w śródstopiu, które w podeszwie absorbują drgania i dostarczają dodatkowego komfortu i wygody.

KEEN buty Oregon PCTModel Oregon PCT

Ponadto kilka niezwykle udanych modeli „miejskich":

  • wyposażony w świetną podeszwę i membranę Keen.Dry wysoki but kobiecy Winthrop WP

KEEN buty Winthrop WPModel Winthrop WP

  • super lekka (nowa technologia) i niezwykle wygodna balerinka Charlston MJ
  • nowy, piękny męski casualowy „snickers" Torino Lace i genialnie przyjęty przez segment obuwniczy miejski model Wear Around Mid.

Doskonałe są także kontynuacje wprowadzonych tej zimy modeli BlackComb, Snoqualmie, czy uznanych za „Produkt Roku 2007" magazynu „Podróże" klasyków Keena; Targhee II i Targhee Mid II. No i wreszcie nieśmiertelny klasyk miejski na jesień-zimę – uznany za najwygodniejszy but wszechczasów Portsmouth. Warto też zwrócić uwagę na świetnie dopracowaną kolekcję butów dla dzieci, a zwłaszcza ocieplane modele Winterport, Kootenay, czy szkolno-codzienne buty Targhee, Truckee, czy Jasper.

 

 

 

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0