Home

Nowość firmy Metolius – Master Cam

Dlaczego Metolius, oferując najbardziej uniwersalne przyrządy na świecie, dodaje nowy model do swojej oferty? Powodem jest nieskończona ilość wariantów asekuracji, które spotyka się podczas wspinania. Każdy z "mechaników" Metoliusa sprawdza się idealnie w różnych warunkach; szerokie krzywki Fet Cam pracują rewelacyjnie w miękkiej skale, z kolei wąska główka TCU poszerza możliwości zakładania asekuracji.

Metolius, logo

Największą zaletą pojedynczych cięgieł jest fakt, iż w niektórych miejscach lepiej się dopasowują niż U-kształtne konstrukcje, a elastyczne, pojedyncze cięgło redukuje efekt dźwigni do minimum w miejscach, gdzie taka sytuacja może wystąpić.

W swoich zamierzeniach Metolius postanowił stworzyć najdoskonalszy, jednocięgłowy Friend, jaki potrafi zaprojektować. Rezultatem jest Master Cam. Pierwsze Slider Nuts Metolius wyprodukował ponad 25 lat temu, dlatego ta amerykańska firma nie jest nowicjuszem w projektach jednocięgłowych.

Master Cam łączy w sobie przyjemne, elastyczne cięgło z ultra wąską główką.

Metolius Master CamMetolius Master Cam

Od wymyślenia przez Metoliusa sposobu na zminimalizowanie wymiarów krzywek przy zachowaniu maksymalnej powierzchni ich styku oczywistym było, że patent zostanie zastosowany również w Master Cam. Aby zapewnić maksymalnie precyzyjną kontrolę podczas zakładania i wyciągania frienda dopracowano gładko chodzący mechanizm wraz z uchwytem na palce oraz ergonomicznie ukształtowanym miejscem na kciuk. Dłuższa konstrukcja to dalszy zasięg, co doceni każdy wspinacz przy zakładaniu przyrządu na maksymalnym wysięgu. Ranger Finger pozwala ocenić prawidłowe położenie krzywek.

Master Cam jest produkowany ręcznie w USA, siedzibie Metoliusa w Bent, Oregon. Każdy egzemplarz jest dokładnie sprawdzany i testowany działającą na niego siłą 5 kN.

Cechy:
• pojedyncze, elastyczne cięgło z ultralekką główką
• ergonomiczne, modelowane miejsce na kciuk
• pętla z 13 mm taśmy (36% dyneema, 64% nylon)
• Ranger Finger pozwala ocenić prawidłowość osadzenia
• zoptymalizowany kształt krzywek
• rozmiary można łatwo rozróżnić dzięki kodowi kolorystycznemu
• atesty CE i UIAA
• rozmiary od 00 do 6

Cena promocyjna: 169,00 zł.

Dostępne w sklepie internetowym www.8a.pl

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0