Home

Kilimandżaro 2008 – Mimo Wszystko

Projekt Kilimandżaro 2008 – Mimo Wszystko, realizowany w całości dzięki wsparciu sponsorów, ma pokazać, że niepełnosprawność nie jest wyrokiem, że siła woli i ludzkich marzeń pomaga w realizacji nawet najśmielszych planów.

Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko, logo

Wyprawa na Kilimandżaro rozpocznie się 27 września. Chociaż góra cieszy się sławą prostej technicznie, dla uczestników będzie dużym wyzwaniem. Główną przeszkodą w trekingu będzie rozrzedzone powietrze, związane bezpośrednio z dużą wysokością, a także ogromne różnice temperatur. Ze względu na położenie geograficzne, należy się liczyć z bardzo silnym promieniowaniem słonecznym. Dodatkowym utrudnieniem dla uczestników poruszających się na wózkach będzie przejście po grani szczytowej pokrytej śniegiem. Oprócz zmagania się z własnymi słabościami, bólem mięśni i brakiem tlenu członkowie wyprawy przekonają się, na czym polega wyjątkowość Kilimandżaro. Odbędą podróż od afrykańskiej sawanny, gęstych zielonych lasów, górskich łąk, do wiecznego śniegu na wierzchołku góry, który zalega tam, pomimo że Kilimandżaro jest oddalone od równika o 320 km.

Kilimandżaro

14-dniowa wyprawa oprócz wejścia na Dach Afryki dodatkowo obejmie: podróż po najsłynniejszych parkach narodowych Afryki, spotkanie z polonią i korpusem dyplomatycznym w Kenii. Uczestnicy zwiedzą także Muzeum Karen Blixen, autorki „Pożegnania z Afryką".

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko" dziękuje firmom i instytucjom, które wsparły merytorycznie i finansowo realizację projektu Kilimandżaro 2008 – Mimo Wszystko.

Patronat medialny:

Kilimandżaro 2008, patronat medialny
Sponsorzy projektu:

Kilimandżaro 2008, sponsorzy projektu

Operator wyprawy:

Kilimandżaro 2008, operator wyprawy

źródło: www.kilimandzaro.mimowszystko.org

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0