HomeRynek outdoor

Baskijska indywidualność – Ternua

Od jesieni tego roku na naszym rynku pojawią się produkty znanej baskijskiej marki – Ternua. Firma ta powstała w latach 90. ubiegłego wieku. Od początku swojej działalności sukcesywnie zdobywa nowe rynki. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się w USA i Japonii.

Ternua, logo

Obecnie za sprawą jej polskiego przedstawiciela, firmy NEGRA SPORT z Krakowa, produkty tej marki pojawią się na półkach w dobrych sklepach turystycznych.

Odzież i akcesoria Ternua wyznaczają nowe trendy w dziedzinie outdooru. Łączą w sobie innowacje, funkcjonalne materiały z oryginalnym wzornictwem, co może tłumaczyć jej baskijskie pochodzenie.

Ternua stosuje zarówno najbardziej znane materiały, takich producentów jak W.L. Gore (Gore-Tex, Windstopper), Polartec (Thermal Pro, Power Dry, Power Stretch), Schoeler (3XDry, WB-300, WB-400) czy dzianina Pontetorto (Primaloft, Tecnopile), jak i wdraża własne technologie: ShellTec (laminowana tkanina zapewniająca pełną ochroną przed wiatrem i wodą), WindShell (tkanina typu soft shell zapewniająca doskonałą wiatroszczelność), ShellStretch (w pełni oddychająca tkanina, rozciągliwa w czterech kierunkach).

Ternua prezentuje w swojej ofercie głównie odzież – od termoaktywnej bielizny, przez polary i softshelle, po techniczne kurtki i spodnie.

Na uwagę zasługuje linia technicznej odzieży wspinaczkowej, która projektowana jest pod okiem wspinaczy i alpinistów światowego formatu (m.in. Patxi Usobiaga, Alberto Inurrategi).

Ternua to coś więcej niż marka odzieży turystycznej, to przede wszystkim grupa ludzi, która dzięki swoim podróżom, ekspedycjom i fascynacjom dostrzegła ekologiczne problemy naszego Świata. Stąd też działania „Ternua Commitment" opierają się na trzech regułach:

  • Recycled – produkcja została oparta o materiały pochodzące z recyklingu. Dzięki czemu Ternua przyczynia się do ochrony naturalnych zasobów, redukuje emisje szkodliwych gazów i zmniejsza ilość odpadów.

Ternua, recycled

  • Organic – do produkcji wykorzystywane są tkaniny powstałe z naturalnych włókien – takich jak bambus, kokos, konopia czy kukurydza. Dodatkowo włókna te pochodzą z ekologicznych upraw i są przetwarzane za pomocą tradycyjnych metod.

Ternua, organic

  • Solidarity – Ternua współorganizuje oraz sponsoruje wiele projektów ekologicznych oraz kulturowych. Między innymi wspiera Organizację chroniącą środowisko Sahary Zachodniej, współtworzy międzynarodowy festiwal kulturowy – Mundumira oraz sponsoruje badania i opiekę nad humbakami, żyjącymi w basenie Oceanu Atlantyckiego.

Ternua, solidarity

www.negrasport.com
www.ternua.com

Bartek Klocek

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0