Home

OutDoor 2008 – panele słoneczne na twoim plecaku

Scenę outdoorową można podsumować w dwóch słowach: subtelna i naturalna. Jednak coraz więcej zaawansowanych technologii elektronicznych jest integrowanych z produktami tego pro-ekologicznego przemysłu – od plecaków z panelami słonecznymi, aż do zegarków z mikro-komputerami.

OutDoor, Friedrichshafen, logo

Podczas Międzynarodowych Targów OutDoor (17 – 20 lipca 2008 r w Friedrichshafen, Niemcy) można podziwiać olbrzymie ilości innowacji technologicznych.

Najbardziej zaawansowane technologie stały się niezwykle ważnym elementem produktów outdoorowych ostatnich lat – mówi Dyrektor Projektowy OutDoor, Stefan Reisinger. Ostatnimi czasy monitory pracy serca, elektroniczne kompasy, wysokościomierze, systemy GPS, niezależne systemy komunikacyjne oraz kamery montowane na kaskach stały się niezbędnymi elementami wyposażenia dużych ekspedycji, jak również małych wypraw trekkingowych.

Ponieważ użytkownicy produktów outdoorowych muszą być niezależni od stałych źródeł zasilania, przewiduje się zwiększenie zastosowania energii słonecznej – dzięki temu możliwym staje się korzystanie z dala od cywilizacji z takich urządzeń, jak komórki czy laptopy – równocześnie chroniąc środowisko naturalne. Np. Solar Powerpack, promowany przez producenta elektronicznego sprzętu outdoorowego Microsport, składa się paneli słonecznych, które umożliwiają użytkownikowi ładowanie baterii rozmaitych urządzeń elektrycznych. Cały system jest wodoodporny, a odporna na wstrząsy konstrukcja czyni go idealnym do zastosowań outdoorowych. System Solar Vaude jest nawet kompatybilny z plecakami. Można go zamontować na szczycie plecaka, dzięki czemu energia słoneczna jest magazynowana podczas marszu. Później można nią naładować takie urządzenia jak, aparat cyfrowy, GPS, czy komórkę.

OutDoor Friedrichshafen, Vaude SolarOutDoor 2008 Friedrichshafen, Vaude Solar
Ładowarka Solio Magnesium, produkowana przez Better Energy Systems, jest praktycznie kieszonkowych rozmiarów. Jej hybrydowa konstrukcja umożliwia ładowanie urządzeń energią słoneczną podczas marszu, jak również korzystanie ze stałych punktów zasilania.

Cyfrowa kamera ATC 3K wyprodukowana przez Oregon Scientific może być zamontowana na kasku, kierownicy roweru lub bezpośrednio na ciele. Dzięki matrycy CMOS to malutkie urządzenie o wymiarach 11 x 4 cm wykona wysokiej jakości ujęcia mrożących krew w żyłach wyczynów.

A dla tych, którzy nie lubią zostawiać swojej ulubionej muzyki w domu, proponujemy odtwarzacz MP3 od Ciclo Sport. To urządzenie o pojemności 1-GB jest zakładane bezpośrednio na ucho, dzięki czemu nie trzeba plątać się w kłopotliwych przewodach.

Garmin planuje światową premierę podczas targów OutDoor. Ich Oregon Series, składająca się z trzech urządzeń GPS, jest pierwszą wyposażoną w przyjazne dla użytkownika ekrany dotykowe. Dzięki tej innowacji ta specjalizująca się w GPS firma planuje podbić serca nawet tych użytkowników, którzy do tej pory byli odporni na czar technologicznych gadżetów.

Dodatkowo Suunto, fińska firma słynąca ze swoich zegarków-komputerów, zintegrowała w jednym wielofunkcyjnym urządzeniu chronograf, barometr, wysokościomierz, kompas i GPS posiadający funkcję pomiaru odległości.

Wszystkie informacje o OutDoor dostępne na: www.european-outdoor.com.

Tłum. Yankes
źródło: www.european-outdoor.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0