Home

Światowa premiera ClimbStation na ispo winter 2009

ClimbStation to nowe, rewolucyjne urządzenie do wspinaczki na ruchomej ściance. Światowa premiera urządzenia odbędzie się 1 lutego w Monachium na zimowych targach ISPO WINTER 2009. ClimbStation już niedługo zawita do Polski i całej Europy.

ClimbStation, logo

ClimbStation to indywidualna, przenośna ścianka wspinaczkowa. Dzięki niewielkim wymiarom ClimbStation jest pierwszym i jedynym na świecie tak kompaktowym i uniwersalnym urządzeniem, służącym do nauki i trenowania wspinaczki. ClimbStation może służyć wszystkim miłośnikom wspinaczki, zarówno amatorom, jak i profesjonalnym sportowcom.

ClimbStation, ścianka1

Jak to wygląda?
Wymiary ścianki ClimbStation to zaledwie 3 x 4,8 m. wymaganego miejsca na podłodze, a także minimalna wysokość pomieszczenia 4 metry. Sama ścianka ma wysokość 3,5 m. Uchwyty zostały umieszczone na ruchomej ściance wspinaczkowej. Każde z urządzeń ClimbStation, oprócz ścianki, zawiera miękki materac zabezpieczający, a także inteligentny panel dotykowy wraz ze specjalnym oprogramowaniem.

Ściankę wspinaczkową można ustawiać pod różnym kątem (od +20 do -90 stopni). Ciekawym i funkcjonalnym dodatkiem jest panel sterowanie wbudowany w obudowę lub stawiany obok, oraz możliwość konfigurowania wyglądu kolorystycznego samej ścianki. Na życzenie klienta na ściance, po której się wspinamy, można nadrukować logo firmy bądź inną dowolną grafikę.

Na czym polega rewolucyjność urządzenia ClimbStation?
ClimbStation zajmuje nieporównywalnie mniej miejsca od klasycznych ścianek wspinaczkowych, instalowanych na wysokich halach sportowych. Nowe możliwości zastosowania ruchomej ścianki ClimbStation, łatwość instalacji i możliwość przenoszenia urządzenia czyni je unikatowym na rynku oraz zapowiada rewolucyjne zmiany w sporcie wspinaczkowym. Ale to nie wszystko.

Urządzenie to jest niezwykle bezpieczne. Cała wspinaczka odbywa się na wysokości około jednego metra nad ziemią, przez co zbędna staje się uprząż, niepotrzebne są żadne liny zabezpieczające – zapewnia Tomasz Kaźmierczyk, przedstawiciel rewolucyjnego urządzenia ClimbStation na Polskę. ClimbStation to też ogromna oszczędność związana z brakiem kosztów ponoszonych normalnie na sprzęt asekuracyjny, jak i obsługę.

ClimbStation, ścianka2

Inteligentne urządzenie!
ClimbStation, podobnie do różnych znanych nam urządzeń z fitness klubów, posiada dotykowy panel sterujący. Na ekranie wyświetlany jest aktualny czas, wysokość, długość trasy oraz ilość spalanych kalorii. Panel zawiera też inteligentny interfejs użytkownika wraz ze specjalnym oprogramowaniem, umożliwiający po zalogowaniu wybór trasy, stopnia trudności, długości oraz prowadzenie statystyk poszczególnych użytkowników (zapamiętywanie czasów, wyników i rekordów).

Gdzie ma zastosowanie?
ClimbStation zajmuje niewiele miejsca (3m szerokości i 4,8m wysokości), dzięki czemu istnieje możliwość rozstawienia sprzętu nawet w średniej wielkości pomieszczeniach. Urządzenie ClimbStation jest idealnym rozwiązaniem dla klubów fitness, spa, parków rozrywki, centrów handlowych, hoteli, szkół sportowych, ekskluzywnych biurowców czy promów wycieczkowych.

ClimbStation posiada także możliwość połączenia kilku urządzeń (Linked option). Dzięki temu może odbywać się rywalizacja zespołowa (np. "show" w centrum handlowym).

ClimbStation, ścianka3

Premiera!
ClimbStation zostało w 2008 roku uznane za jedno z najbardziej „odjazdowych" wynalazków (Coolest Invention) w Finlandii. W 2009 roku ClimbStation zostało finalistą w prestiżowym konkursie ISPO BrandNew Awards Winter 2009. Światowa premiera rewolucyjnego urządzenia odbędzie się za kilkanaście dni w Monachium na Targach ISPO WINTER 2009. ClimbStation znajdziecie w hali B3 na miejscu BN 23 w dniach od 01.02.2009 do 04.02.2009. Teraz ClimbStation „wspina się" do Polski i Europy.

Oficjalnym dystrybutorem ClimbStation na jest firma Orange Vision Sp. z o.o. (www.ovm.pl).

Więcej informacji, zdjęcia i filmy znajdują się na stronie www.climbstation.com

Tomasz Kaźmierczyk
ClimbStation Polska

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0