Home

Nadchodzi sezon startów 2009 – Speleo Salomon

Sezon rajdowy rozpoczyna się na dobre dopiero w kwietniu, ale możliwości startowo-treningowe zawsze istnieją, jak nie w kraju to za granicą.

Speleo Team, logo

W ostatnim tygodniu lutego w okolicach Rabki odbył się rajd Bergson Winter Challenge, w którym Speleo wystartowało na trasie Speed. Piotrek Dymus i Piotrek Hercog, mimo ciężkich warunków pogodowych wygrali zawody z trzygodzinną przewagą nad drugim zespołem. Gratulujemy!

W drugi weekend lutego na Kaszubach Tiffany Tyrała, czołowa polska biatlonistka zadebiutowała z dwoma Piotrkami i Remikiem w Zimowym Rajdzie 360º. Jak na pierwsze i nie krótkie tego typu zawody (114km) Tiffany sprawdziła się całkiem dobrze, a Speleo zajęło drugie miejsce.

Gdy część Speleo ścigała się pod koniec lutego w Polsce, inni wybrali się do Ekwadoru, aby wziąć udział w zawodach Huairasinchi, będących jednocześnie eliminacją do Mistrzostw Świata 2009. Startując w bardzo międzynarodowym składzie (Sarah Clark, Gallo Tamayo, Mike Johnston, Piotrek Kosmala) mieli do pokonania ok. 350km, ale tak jak przewidywali to nie dystans a wysokość i bardzo zmienne warunki atmosferyczne były ich głównym przeciwnikiem. Niestety z powodu choroby, na wysokości ponad 4000 m n.p.m., musieli wycofać się z zawodów. Mimo kłopotów Speleo Salomon pewnie wrócą do Ekwadoru za rok czy dwa.

W połowie lutego Remik Nowak wystartował w rozgrywanych w Jakuszycach Mistrzostwach Polski w Narciarskim Biegu na Orientację. W biegu średnim i sprinterskim zajął odpowiednio 2 i 5 miejsce, ale już na dystansie klasycznym i w sztafecie dał ponieść się nowym nartom Salomon zwyciężając w obu kategoriach. Gratulujemy!

W ostatnim czasie do grona sponsorów naszego zespołu dołączyły aż 3 firmy, wszystkie stanowiące wyznacznik jakości w swoich branżach. Serdecznie witamy: Multipower, Gabel i Petzl. A wśród naszych Partnerów znajdziecie nową telewizję internetową Hybryda TV, która zamierza poświęcić wiele uwagi rajdom przygodowym.

Speleo Salomon Advenure Racing Team
speleoteam.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0