HomeImprezy outdoor

Salomon Trail Running 2009 – nowa edycja, dziesięć biegów!

Już w najbliższy weekend na poznańskiej Malcie rozpoczniemy trzeci cykl Salomon Trail Running. W tym roku zapraszamy na 10 biegów terenowych i górskich, o różnych skalach trudności, dystansach i przewyższeniach, od 7-kilometrowego Biegu na górę Żar, przez miejskie traile w Trójmieście i Poznaniu, biegi górskie aż po maraton w Gorcach.

Salomon Trail Running, logo1

W 2009 roku zmieniamy nieco system punktacji za poszczególne zawody, ale nadal nagradzamy najlepszych w każdym biegu oraz zwycięzców całego cyklu. Do klasyfikacji ogólnej będą liczone cztery najlepsze wyniki uzyskane podczas zawodów. Trasy będą przebiegały w naturalnym, często górskim terenie i zawsze będą oznaczone. Kilka biegów to imprezy zupełnie nowe, pozostałe to zawody dobrze znane bywalcom biegów trailowych i górskich.

Biegi Salomon Trail Running 2009

Malta Trail Running, Poznań – 18 kwietnia
Bieg Magurki, B.Biała – 10 maja
Malta Trail Running, Poznań – 13 czerwca
Bieg na Górę Żar, Żywiec – 27 czerwca
Bieg Dwóch Dolin, Wierchomla – 25 lipca
Bieg na Pilsko, Korbielów – 22 sierpnia
Gorce Maraton, N.Targ – 5 września
Malta Trail Running, Poznań – 26 września
Gringo, Gdynia – 10 października
Malta Trail Running, Poznań – 5 grudnia

W ubiegłych latach w naszej serii, oprócz wielu doświadczonych biegaczy, m.in. olimpijczyka z Aten Michała Bartoszaka czy najlepszych zawodników adventure racing i biegów górskich, startowali również amatorzy dopiero zaczynający przygodę z bieganiem. W tym roku lokalizując bazy zawodów w większych miastach lub niewielkich od nich odległościach, chcemy ułatwić start jak największej liczbie chętnych. Chcemy, żeby bieganie po górach było tak samo popularne, jak po asfaltowych ścieżkach.

Salomon Trail Running, Zakopane 2008Salomon Trail Running, Zakopane 2008

Więcej informacji na temat zapisów, wyposażenia i rankingu można znaleźć na stronie internetowej www.trailrunning.pl.

Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0