HomeNowości z rynku

Rock Pillars – nowości 2010

W tym roku Rock Pillars świętuje 20 rocznicę istnienia. Były to dwie dekady innowacyjnych rozwiązań i zaangażowania w produkcję najlepszych z dostępnych butów wspinaczkowych.

Rock Pillars, logo

Z dumą podkreślamy, że wszystkie nasze buty są opracowywane oraz produkowane Europie, tylko z najlepszych materiałów. Aby podkreślić ten moment prezentujemy siedem całkowicie nowych modeli opartych na najnowszej technologii.

  • Diamond 

Rock Pillars, buty DiamondRock Pillars, buty Diamond

Diamond jest najbardziej wyrafinowanym modelem typu Lace Up (sznurowany). Konstrukcja oparta jest na nowym kształcie Excentric, agresywnie skierowany ku dołowi przód oraz formowana podeszwa, skupiają nacisk na czubku. Jednocześnie specjalne ukształtowanie i anatomiczny system wiązania doskonale opinają but wokół stopy zapewniając wyjątkową precyzję oraz komfort. Połącznie skóry i mikrofibry oraz strategicznie umieszczona wyściółka czynią te buty miłymi w dotyku, a jednocześnie zapobiegają rozciąganiu. 

  • Ozone QC oraz Ozone Slipper

Rock Pillars, buty Ozone QC i Ozone SlipperRock Pillars, buty Ozone QC i Ozone Slipper

Po trzech pracowitych latach i wielu testach mamy zaszczyt przedstawić opatentowaną techologię 3-Force® i zastować ją w modelach Ozone QC oraz Ozone Slipper. Konstrukcja 3-Force® opina boki buta wokół przedniej części stopy aktywnie ją stabilizując, co pozwala zredukować skręcanie oraz straty siły nacisku podczas stawania na małych krawędziach. Dzięki temu możliwe było zastosowanie bardziej miękkiej i precyzyjnej podeszwy bez zmniejszenia skuteczności na krawądkach. Modele Ozone, oparte na konstrukcji Excentric przenoszą buty wspinaczkowe na nowy poziom! 

  • Top Gun LU 

Rock Pillars, buty Top Gun LURock Pillars, buty Top Gun LU

Wiązana wersja popularnego i uznanego modelu Top Gun QC, oferuje wszystkie zalety sytemu wiązanego. Zastosowanie gumy nad palcami pozwala doskonale haczyć czubki, a podeszwa Vibram XS ‘klei się’ do najmniejszych krawądek i subtelnej rzeźby.

  • Strike oraz Strike QC

Rock Pillars, buty Strike i Strike QCRock Pillars, buty Strike i Strike QC

Podstawowym zdaniem stawianym tym butom było zapewnienie maksymalnego komfortu przy zachowaniu bardzo dobrych właściwości wspinaczkowych. Strike łączy w sobie precyzyjną konstrukcję oraz wysokiej jakości materiały. Buty wykonane zostały ze sztucznej skóry i wyposażone w miękką wyściółkę, co zapewnia komfort przy całodziennym
użytkowaniu. Zbalansowana konstrukcja pięty utrzymuje but pewnie na stopie bez przesadnego uciskania palców. 

  • Canyon 

Rock Pillars, buty CanyonRock Pillars, buty Canyon

Pierwszy but podejściowy w naszej kolekcji! Łączy w sobie nasze dwudziestoletnie doświadczanie w konstruowaniu i produkcji butów wspinaczkowych z wszechstronnością butów turystycznych. W pełni otoczony gumą przód, przyczepna guma oraz precyzyjny i anatomiczny system sznurowania dają doskonałe czucie na skale, a specjalnie profilowana podeszwa z wytłumieniem z PU oraz żelową podeszwą wewnętrzną zapewniają całodniowy komfort! Stylowy i trwała konstrukcja – w skały i do pubu! 

źródło: Rock Pillars

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0