HomeImprezy outdoor

Maraton Gorce najdłuższym biegiem cyklu

W deszczową sobotę ponad stu zawodników stanęło na starcie najdłuższego w cyklu Salomon Trail Running, 40 km biegu Gorce Maraton.

W Krościenku nad Dunajcem o 10 rano przestał jednak padać deszcz i maraton mógł wystartować bez żadnych przeszkód. Trasa wiodła czerwonym szlakiem aż na Turbacz, potem zielonym – na Długą Polanę w Nowym Targu.

Miejsce startu Maratonu GorceMiejsce startu Maratonu Gorce
Już na pierwszym, asfaltowym podbiegu na Lubań, Jan Wydra zdecydowanie wyprzedził rywali a po wbiegnięciu na górskie ścieżki trzech pierwszych zawodników znacznie uciekło pozostałym. Jeszcze na szczycie chmury spowijały szczyt i punkt z napojami, ale podczas biegu po grani do przełęczy Knurowskiej nieśmiało zaczęło świecić słońce. Na przełęczy czekał na biegaczy bufet z bananami, batonami, napojami i bardzo miłą obsługą.

Na trasie Maratonu GorceNa trasie Maratonu Gorce


Ścieżki na całej trasie maratonu były przebieżne, rzadko trafiały się kałuże, a błoto nie stanowiło utrudnienia. Turbacz powitał zawodników pełnym słońcem i kolejnym punktem odżywczym a ze szczytu pozostał już tylko zbieg na metę. Ten odcinek zaskoczył niektórych biegaczy, gdyż ostatnie 500 metrów wiodło nieco pod górę, żeby na linię mety można było zbiegać. Na mecie czekał pamiątkowy medal, sporo kibiców i satysfakcja z ukończenia tak długiego biegu (najbardziej wytrwałym zajęło to ponad siedem godzin!). Oprócz nagród dla najlepszych w każdej kategorii sponsor cyklu ufundował, jak zwykle, wiele nagród rzeczowych, które zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestników biegu.

Do mety już blisko...Do mety już blisko…

Nie była to ostatnia edycja cyklu, do końca zostały jeszcze trzy, już znacznie krótsze i łatwiejsze biegi trailowe. Najbliższy rozegrany zostanie na plaży i w parkach Gdyni a dwa ostatnie na poznańskiej Malcie. Zapraszamy, jeszcze wiele rekordów zostało do pobicia!

Na stronie www.trailrunning.pl już znajduje się aktualny ranking i pełne wyniki.

Maraton Gorce – najlepsi


Kobiety

1. Sabina Wydra 3.46.50
2. Magdalena Białorczyk-Jarzębowska 4.03.59
3. Izabela Cieluch 5.03.20

Mężczyźni
1. Jan Wydra 3.05.00
2. Lucjan Chorąży 3.31.08
3. Andrzej Bargiel 3.32.53

Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0