HomeNowości z rynku

Boreal na zimę – G1 Expe i G1 Lite

W kolekcji 2009/2010 hiszpańskiego producenta butów Boreal znajdziemy szeroki wachlarz modeli; od tych na ekstremalne wyprawy w Himalaje i Alpy (w tym wspinaczka lodowa, mikstowa), poprzez trekking w różnych stopniach zaawansowania, po turystykę górską, rajdy terenowe, biegi etc.

Boreal, logo

Na początek dwie propozycje na ciężkie zimowe wyprawy, na dużych wysokościach i w ekstremalnie niskich temperaturach – czyli modele G1 Expe oraz G1 Lite.

G1 Expe

G1 Expedition to buty przeznaczone na ekstremalne wyprawy; ekspedycje polarne, himalajskie, na Antarktykę itp. To wysoki, podwójny but składający się z właściwej części zewnętrznej i wyjmowanego botka wewnętrznego. Wyposażony w zaczepy na raki automatyczne. Specjalną izolację zapewnia zintegrowany system TLS (Thermal Layer System) – czyli trzy warstwy Thinsulate plus warstwa neoprenu, wodoodporna i odporna na rozrywanie Cordura i amortyzująca wstrząsy warstwa Eva 2,5 mm.

Boreal, buty G1 ExpeBoreal, buty G1 Expe

Wbudowane jednoczęściowe getry wykonane są z odpornej na uszkodzenia Cordury i z kilku ocieplających warstw. Wykończenie stanowi membrana Sympatex, zapewniająca izolację termiczną warstwa Thinsulate i dodatkowe warstwy ocieplające z Poliethylenu. Wodoodporność to z kolei wynik użycia skóry split-hide o grubości 2,8 mm. Pozostałe elementy getrów to warstwa izolacyjna Eva o grubości 6 mm i antypoślizgowa wkładka o grubości 1,4 mm.

Botek wewnętrzny wykonany jest z wytrzymałej Cordury wykończonej systemem Boreal Dry-Line z membraną Sympatex. Szczelność gwarantuje konstrukcja Slip-last z termicznie podklejonymi szwami, stabilizację natomiast antypoślizgowa wkładka 1,4 mm. Dodatkowo zapięcie velcro i specjalna regulacja guma-velcro na pięcie.

Waga: 2943 gr (para dla rozmiaru 7)

G1 Lite

W modelu G1 Lite Boreal wykorzystuje podobne technologie, jak w przypadku G1 Expe, w tym system Thermal Layer System, podeszwę środkową Eva zapewniającą amortyzację wstrząsów oraz ochronę termiczną etc. No i oczywiście niezbędne zaczepy na raki automatyczne.

Boreal, buty G1 LiteBoreal, buty G1 Lite

Przeznaczony do wspinania na dużych wysokościach i do długich alpejskich wspinaczek G1 Lite składa się z buta zewnętrznego i wyjmowanego, wewnętrznego botka, w którym wykorzystano materiały Cordurę oraz Loricę, system Dry-Line z membraną Sympatex, ocieplającą warstwę Thinsulate, termicznie klejone szwy, antypoślizgową wkładkę z neoprenu o grubości 1,4 mm oraz czteroczęściowe, elastyczne zapięcie Neopren-Velcro.

Waga: 2180 gr (para dla rozmiaru 7)

źródło: Boreal

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0