HomeImprezy outdoor

International Mountain Summit z doborową obsadą już 3-8 listopada 2009

Już za miesiąc ścisła czołówka himalaistów, wspinaczy lodowych i sportowych spotka się w Bressanone, w południowym Tyrolu na IMS – International Mountain Summit. W ramach oddechu od wielkiego świata gór, będzie można rozerwać się na zawodach boulderowych lub przespacerować się między stoiskami czołowych producentów sprzętu i odzieży outdoorowej.

International Mountain Summit, logo

Clue programu IMS to oczywiście spotkanie legend światowego wspinania. W dniach 3-8 listopada 2009 w jednym miejscu zobaczyć będzie można aż szesnaście wielkich nazwisk. Na liście gości zapisano: Chris Bonington, Hanspeter Eisendle, Peter Habeler, Christoph Hainz, Lynn Hill, Steve House, Alexander Huber, Hans Kammerlander, Reinhold Messner, Simone Moro, Ines Papert, Roger Schäli, Doug Scott, Stephan Siegrist, Heinz Zak, Maurizio Zanolla. Obok wykładów i pokazów multimedialnych, będzie można z gwiazdami zwyczajnie „pospacerować”. Jednym z punktów programu jest bowiem „Hike with the legends”, czyli prawdziwa gratka dla miłośników górskich wędrówek w doborowym towarzystwie…

IMS towarzyszyć będą również:

Boulder Festival – a na nim między innymi odsłona specjalna, czyli zawody z dwunastką najlepszych bulderowców świata (sześć kobiet i sześciu mężczyzn). Swój udział potwierdził już między innymi zwycięzca tegorocznego Pucharu Świata w boulderingu Austriak Kilian Fischhuber i druga w światowym rankingu Austriaczka Anna Stöhr. Swój czas będą mieć także młodsi specjaliści od małych form, którzy ostatniego dnia IMS rozegrają Bouldering Junior Cup.

IMS Expo – międzynarodowe targi, na których producenci zaprezentują swoje najnowsze kolekcje. I tak, oko cieszyć będzie najnowsza odzież sportowa i outdoorowa, będzie można zapoznać się z obowiązującymi trendami w sportowym sprzęcie, wybrać coś z menu górskiego turysty i wspinacza (liofilizaty etc.). Pojawią się także przedstawiciele branży turystycznej (a tu między innymi oferty ośrodków narciarskich i biur podróży) oraz środków transportu. Na stoiskach obejrzymy również najnowsze pozycje wydawnicze z literatury górskiej.

Więcej informacji o International Mountain Summit 2009 znajdziecie na stronie: www.ims.bz.

źródło: ims.bz

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0