HomeImprezy outdoor

Poznań pobiegł na Malcie

Nie macie szczęścia w Poznaniu – trzy razy w tym roku biegaliście na Malcie i… trzy razy musiało padać. Ale biegacze to ludzie z natury pozytywnie usposobieni, więc deszcz nie mógł przeszkodzić w rywalizacji na trasie i radości na mecie. Dziewiąta edycja cyklu Salomon Trail Running zakończyła się pełnym sukcesem!

Salomon Trail Running, logo1

Długość i przewyższenie trasy nie zmieniły się od pierwszej edycji w kwietniu i drugiej w czerwcu, dzięki czemu każdy startujący mógł porównać swoje czasy. I tak, drugi latem i drugi teraz Bogdan Fabiański poprawił swój wynik o 12 sekund, a Barbara Bartoszewicz (latem trzecia, teraz druga) pokonała trasę aż o 2 minuty szybciej. To się nazywa postęp!

Ale na edycji jesiennej nie zabrakło też debiutantów, którzy po zawodach przyznawali, że maltańskie pagórki okazały się dużo bardziej wymagające niż się spodziewali. Szczególnie dużo emocji przysporzyły im zbiegi w końcowej części trasy. Te atrybuty najlepiej wykorzystali ponownie najszybsza wśród kobiet Agnieszka Golak oraz pierwszy wśród panów Maciej Łucyk.

Salomon Trail Running 2009 – poznańska trasaSalomon Trail Running 2009 – poznańska trasa (fot. Kuba Zwoliński)

Niestety rekordu trasy nie udało się pobić. To się może jednak zdarzyć podczas następnego biegu 28 listopada, na który już dziś zapraszamy! Będzie to finałowa, dziesiąta edycja cyklu Salomona, nie zabraknie więc niespodzianek i nagrodzenia zwycięzców całego rankingu. A ten jeszcze się zmienia – w cyklu wzięło już udział ponad 1300 osób, ale ostateczne wyniki rankingu nie są jeszcze przesądzone. Więcej na www.trailrunning.pl.

Najszybsi w edycji jesiennej Malty:

Kobiety
1. Agnieszka Golak 31:18
2. Magda Bartoszewicz 32:05
3. Barbara Sobczyk 34:45

Mężczyźni
1. Maciej Łucyk 26:39
2. Bogdan Fabiański 27:45
3. Hubert Lechniak 28:23

Salomon Trail Running 2009 – podium w PoznaniuSalomon Trail Running 2009 – podium w Poznaniu (fot. Kuba Zwoliński

Monika Strojny

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0