HomeImprezy outdoor

Szósty Karpacki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (9-10.01.2010)

Serdecznie zapraszamy na Szósty Karpacki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w dniach 9-10 stycznia 2010 roku.

Tym razem gramy już w osiemnastu schroniskach! Są to obiekty na: Hali Krupowej, Hali Lipowskiej, Hali Miziowej, Kudłaczach, Leskowcu, Luboniu Wielkim, Maciejowej, Markowych Szczawinach, nad Morskim Okiem, na Ornaku, Polanie Chochołowskiej, Przegibku, Rycerzowej, Starych Wierchach, Turbaczu, Wielkiej Raczy, na Wierchomli oraz Gorczańska Chata.

Szósty Karpacki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, plakat

Wolontariusze Szóstego Karpackiego Finału WOŚP kwestować będą w wymienionych schroniskach oraz w miejscowościach u podnóża tych schronisk, przy wyciągach narciarskich i na okolicznych szlakach. W sobotni wieczór (9.01.2010), w wybranych schroniskach przeprowadzone zostaną licytacje i ruszą orkiestrowe sklepiki. Do skarbonek WOŚP trafi także część dochodu z noclegów w finałowy weekend (9/10.01.2010), a w niektórych schroniskach za wybrane potrawy będzie można zapłacić uiszczając stosowną kwotę do skarbonki.

Poprzednim razem wolontariusze Karpackiego Finału WOŚP pobili rekord wysokości, kwestując w Tatrach na 2014 m. n.p.m. Tym razem, dwójka wolontariuszy Karpackiego Finału WOŚP (i zarazem członków Klubu Wysokogórskiego) wybierze się (o ile warunki lawinowe pozwolą) ze skarbonkami na Rysy! Równocześnie para wolontariuszy poprowadzi kwestę w najgłębszej polskiej depresji (Raczki Elbląskie, – 2 m n.p.m.). W ten sposób Orkiestra zagra w najwyższym i najniższym miejscu w Polsce!

Więcej informacji na stronach www.orkiestra.e-beskidy.com oraz www.orkiestra.wierch.pl

Kuba Terakowski

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0