HomeRynek outdoor

VIVE TARGI KIELCE w niepokonanych Orłach Wenty

Zawodnicy z kieleckiej drużyny Mistrzów Polski, sponsorowanej przez Targi Kielce, najdynamiczniej rozwijającego się ośrodka targowego w Polsce, zdobywają kolejne punkty na ME w Austrii. Targi Kielce „grają" nie tylko w ręczną. W lutym w kieleckich halach wystawienniczych odbędzie się największa w Polsce wystawa branży sportowej i outdoorowej KIELCE SPORT – ZIMA.

Targi Kielce, logo

Mariusz Jurasik, Tomasz Rosiński, Mateusz Jachlewski i Patryk Kuchczyński godnie reprezentowali VIVE TARGI KIELCE na meczu w Innsbrucku. Najskuteczniejszym z nich był skrzydłowy kieleckiego zespołu Mariusz Jurasik, który pięciokrotnie pokonał hiszpańskiego bramkarza. Dzięki niedzielnemu zwycięstwu (32:26) reprezentacja Polski prowadzona przez szkoleniowca VIVE TARGI KIELCE Bogdana Wentę prowadzi w rozgrywkach. Na swoim koncie, podobnie jak Francja, posiada aż 5 punktów.

Do tej pory w Mistrzostwach Europy drużyna, okrzyknięta już Orłami Wenty, nie przegrała żadnego meczu. Doskonale we wszystkich spotkaniach sprawdzają się zawodnicy VIVE TARGI KIELCE. Warto zaznaczyć, że to obecni zdobywcy tytułu Mistrza Polski i jedyni reprezentanci biało-czerwonych w prestiżowej Lidze Mistrzów. I to między innymi dzięki nim Polacy są blisko półfinału europejskiego turnieju. Mogą go sobie zapewnić już we wtorek (26 stycznia), pokonując Czechów. Początek spotkania o godzinie 20.15.

Targi Kielce zostały sponsorem strategicznym drużyny 11 sierpnia 2009 r. Na mocy podpisanej umowy, klub przez kolejnych 5 lat nosić będzie oficjalną nazwę VIVE TARGI KIELCE.

Jesteśmy jednym z dwóch liderów krajowego rynku wystawienniczego, dlatego łączymy swoje siły z najlepszą drużyną w myśl nowego hasła klubu Liderzy Grają Razem – twierdzi prezes zarządu Targów Kielce Andrzej MochońWybraliśmy promocję poprzez sport, postawiliśmy na najprężniejszy klub szczypiorniaka w kraju. Teraz kibicujemy, mamy nadzieję, przyszłym Mistrzom Europy.

Do Vive przychodzą najlepsi zawodnicy, jak choćby Mariusz Jurasik, srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Świata – mówił podczas podpisywania kontraktu prezes VIVE TARGI KIELCE Bertus ServaasNaszą ambicją jest budowa drużyny liczącej się w sportowej Europie.

Targi Kielce stawiają również na inne dyscypliny. Od 4 lat w halach wystawienniczych organizują zimową i letnią edycję Międzynarodowych Targów Branży Sportowej i Outdoorowej. KIELCE SPORT – ZIMA rozpoczną się już 24 lutego. Przez cztery dni na stoiskach obejrzeć będzie można najnowocześniejszy profesjonalny sprzęt oraz odzież z kolekcji na sezon 2011.

Ubiegłoroczna wystawa zgromadziła ponad 200 firm z kilkunastu państw z całego świata. Liczba zwiedzających zwiększyła się aż o 30%. W tym roku spodziewamy się kolejnego rekordu.

KIELCE SPORT – ZIMA to jednak nie tylko prezentacja osiągnięć technologicznych. Pokazy mody sportowej, turnieje cieszącego się coraz większym zainteresowaniem speedmintona, tor kartingowy, pokazy jazdy wyczynowej na BMX i snowboardzie, prezentacje walk mistrzów kickboxingu, wyczynowa jazda na rolkach. To zaledwie kilka z kilkunastu wydarzeń towarzyszących wystawom sportowym w Targach Kielce.

W związku z tym, że duży nacisk kładziemy również na branżę fitness, specjalnie dla naszych klientów podczas letniej edycji 2009 zorganizowaliśmy po raz pierwszy IFAA Fitness Day. W spotkaniach i warsztatach udział wzięło ponad 100 osób, które ćwiczyły pod okiem najlepszych europejskich instruktorów. Współorganizatorami tego wydarzenia były Międzynarodowa Akademia Fitnessu & Aerobiku IFAA oraz Grupa Sport Arena. Wydarzenie to według profesjonalistów było jedną z najważniejszych tego typu imprez w Polsce.

Ponadto targi KIELCE SPORT – ZIMA i LATO odwiedzają gwiazdy sportu światowego formatu. Gościliśmy już między innymi Szymona Kołeckiego – polskiego olimpijczyka z Sydney i Pekinu, ambasadora firmy Spokey, Piotra Gruszkę – reprezentanta Polski w piłce siatkowej, Kingę Baranowską – pierwszą Polkę na ośmiotysięcznikach Dhaulagiri, Manaslu i Kanczendzondze oraz mistrzów świata w speedmintonie Daniela Gossena i Rene Lewickiego. To zatem także dowód na to, że organizowana w Targach Kielce wystawa cieszy się dużym uznaniem zawodowców i nie można jej przegapić.

Aby zapoznać się ze szczegółami imprezy KIELCE SPORT – ZIMA 2010 zapraszamy na www.targikielce.pl, a w lutym mamy nadzieję spotkać się z Państwem osobiście w halach Targów Kielce.

Trzymajmy kciuki za Orły Wenty i VIVE TARGI KIELCE!

Leszek Zajęcki
Targi Kielce

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0