HomeImprezy outdoor

X Puchar Pilska w Narciarstwie Wysokogórskim

14 lutego odbyła się dziesiąta edycja Puchary Pilska w Narciarstwie Wysokogórskim. Zawody te były trzecią edycją Berghaus Cup – Pucharu Polski Amatorów, a zorganizował je Klub Skialpinistyczny KANDAHAR.

Na starcie stanęło 64 zawodników i zawodniczek, zarówno amatorów, jak i zawodników z licencjami PZA. Na uwagę zasługuje fakt, że spora grupa startujących przyjechała do nas po Alpin Sport Ski Tour Race w Zakopanem, który odbył się dzień wcześniej. Tym samym zawodnicy pokazali, że Puchar Pilska to dla nich ważna impreza, co cieszy organizatorów. Dziękujemy.

X Puchar Pilska w Narciarstwie Wysokogórskim, trasaX Puchar Pilska w Narciarstwie Wysokogórskim (fot. Andrzej Konior)

Mimo że zima w tym roku narciarzy nie rozpieszcza, KS KANDAHAR jak zwykle zadbał o atrakcyjność trasy. Uczestnicy startowali w zespołach dwuosobowych, a start zawodów odbył się o godz. 9:30 przy schronisku na Hali Miziowej. Zawodnicy mieli do pokonania cztery podejścia oraz trzy wymagające miejscami sporych umiejętności zjazdy. Trasa miała 19 km długości oraz 1500 m przewyższenia.

Wyniki:

OPEN MĘŻCZYŹNI:

1. Zachwieja Szymon, Żebracki Jacek 2:01:08
2. Gomola Adam, Czech Jacek 2:12:37
3. Sobczyk Przemek, Sawicki Szymon 2:15:50

OPEN KOBIETY:

1. Żyszkowska Justyna, Solik Agnieszka 2:51:11
2. Wajda Julia, Figura Anna 3:01:47
3. Mędoń Joanna, Zachwieja Dorota 3:43:48

Zmagania zawodników z trasą, konkurencją i własnymi słabościami zakończyło wręczenie nagród, dyplomów oraz pucharów.

Klub Skialpinistyczny KANDAHAR serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym przy organizacji zawodów oraz sponsorom nagród.

Puchar Czantorii 2010 oraz Puchar Polski Amatorów nie mógłby odbyć się bez wsparcia: właścicieli schroniska na Hali Miziowej, Gliwickiej Agencji Turystycznej, Gminy Jeleśnia oraz firm
i marek: Berghaus, Alpinka, Ski Trab, Drewnostyl, Hannah, Craft, Mammut, Ecco, Pajak, Scarpa, Himal Sport, Odlo, HiMountain, Viking, Uvex, Coll Tex, Tracker, BCA, Arva, Blizzard.

O rozgłos imprezy zadbały portale: Onet.pl, Wspinanie.pl, E-gory.pl, Ceneria.pl, 4outdoor.pl oraz Beskidy24.pl.

Szczegółowe wyniki oraz zdjęcia na: www.kandahar.pl.

Agnieszka Solik (KS Kandahar)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0