HomeImprezy outdoor

Europa 2010… szlakiem stolic – czyli ponad 13 tys. km na dwóch kółkach

„Europa 2010…szlakiem stolic" jest projektem nowatorskim. Będzie to prawdopodobnie pierwsza wyprawa rowerowa tego typu. Celem jest przemierzenie trasy rowerowej  szacowanej na około 13 038 kilometrów przez dwóch rowerzystów w czasie 90 dni.

Europa 2010, mapa

W wyprawie wezmą udział Piotr Jedrzejak i Seweryn Jeż. Pomysł dłuższej wyprawy rowerowej zrodził się w umyśle Piotrka i Seweryna już dawno. Po czym zaczęły powstawać koncepcje trasy, analiza potrzebnego sprzętu etc. Pierwsze założenia bazowały na pokonaniu trasy liczącej 4 000 km i zwiedzeniu 13 państw. Ostatecznie trasę wydłużono do 13 038 km. Celem wyprawy jest poznanie ciekawych miejsc, ludzi, innych kultur, promocja jazdy na rowerze oraz zdrowego trybu życia, z drugiej strony sprawdzenie własnych możliwości oraz egzamin z koleżeństwa i współpracy.

Będziemy pokonywać średnio 140 km dziennie. Motywem przewodnim będzie zwiedzanie starego kontynentu z perspektywy roweru i nakręcenie ciekawego materiału, uwiecznienie niezapomnianych chwil. Zwiedzimy 21 państw, w tym 19 stolic Europy. Wyprawa rozpocznie się  3 lipca 2010, zakończy 30 wrześnie 2010 roku. Miejscowością startową i zarazem metą jest miasto Wrocław – mówi Piotr Jędrzejczak.

Patronat medialny nad wyprawą objęli: Wirtualna Polska, Navigeo (Wp.pl), Odyssei.com, RowerTour, Globtroter, Cykloid.pl, Sportowy Styl, 4outdoor.pl.

Strona internetowa wyprawy: www.euro-bike.org.

***

Piotrek Jędrzejak, Pietro(a)s – ur.11.12.1981, Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze. Od dziecka zafascynowany rowerami. Brał aktywny udział w maratonach rowerowych edycji Eska Gatorade Bikemaraton. Na koncie ma kilka ciekawych wypraw rowerowych m.in. Londyn-Paryż, Szkocja. Inne zainteresowania Piotrka to biegi (udział w maratonach biegowych w Berlinie i Londynie), tenis i koszykówka.

Europa 2010, Piotr Jędrzejak

Seweryn Jeż, Jeżu/kolec – ur.15.02.1987, Absolwent Policealnej Szkoły Ratowników Medycznych we Wrocławiu „Kadra". Aktualnie kadet Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Podobnie jak Piotrek, od zawsze zafascynowany rowerami i sportem w ogóle. Ma za sobą m.in. marszobieg na orientację Harpagan, poznański maraton i dalekie, ponad 100 km wycieczki rowerowe.

Europa 2010, Seweryn Jeż

***

Film prezentujący wyprawę:

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0