HomeImprezy outdoor

Ekstremalnie w Bieszczadach – VII Bieg Rzeźnika

4 czerwca 2010, dokładnie o godzinie 3.30 w Komańczy wystartuje siódmy Bieg o Puchar Rzeźnika. Jeden z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych w Polsce.

Bieg o Puchar Rzeźnika, wliczany do rankingu Montrail Ligi Biegów Górskich, to również jeden z najcięższych biegów górskich w Polsce. Na dowód tego bieszczadzka impreza, podobnie jak w ubiegłym roku, jest jednocześnie kwalifikacją do legendarnego The North Face® Ultra-Trail
du
Mont-Blanc®
. A dokładnie, ukończenie Biegu Rzeźnika daje dwa punkty w tamtejszej klasyfikacji. Zupełną nowością jest natomiast decyzja dodania każdemu, kto ukończy Rzeźnika w wersji HardCore trzech punktów w klasyfikacji UTMB.

Bieg Rzeźnika 2009Bieg Rzeźnika 2009 (fot. biegrzeźnika.pl)

Ze względu na trudność trasy, Bieg Rzeźnika jest imprezą drużynową. Świadomość skali trudności trasy, zwłaszcza przy wysokiej temperaturze, skłoniła nas do wymuszenia regulaminem obecności asekuracji na trasie w postaci partnera z drużyny – piszą organizatorzy. Tak więc blisko 80-kilometrową trasę (biegnącą czerwonym szlakiem): Komańcza – Przełęcz Żebrak – Cisna – góry Jasło – Fereczata – Smerek – Ustrzyki Górne zawodnicy pokonywać będą w dwuosobowych zespołach. Limit czasu wynosi 16 godzin.

Szczegółowe informacje o biegu i formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora: www.biegrzeznika.pl.

źródło: biegrzeznika.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0