HomeImprezy outdoor

Ekobieg z cyklu Salomon trail Running – zebraliśmy kosz nakrętek

To był świetny dzień na bieganie – piękne słońce, bezwietrznie i nie za ciepło. W niedzielę 25 kwietnia w warszawskiej Choszczówce pojawiło się wielu biegaczy z całymi rodzinami, bo miejsce zawodów było wprost stworzone do wspólnego odpoczynku na łonie natury.

Na starcie 10 km trasy stanęło prawie 150 osób, a ostre ściganie zaczęło się już na pierwszej prostej. Cały dystans wiódł leśnymi ścieżkami, które jak to na Mazowszu bywa, często zamieniały się w piaszczyste dukty. Ale zdecydowana większość biegła jednak po twardej nawierzchni w urokliwych brzozowych zagajnikach i sosnowym lesie.

Ekobieg w Choszczówce, startEkobieg w Choszczówce, start

Wśród panów bój o podium toczył się między dobrze znanym maratończykiem Marcinem Kufelem a biegaczem lubiącym zdecydowanie bardziej górskie trasy – Marcinem Świercem. Tuż za nimi w rywalizacji uczestniczył były minister sportu, Tomasz Lipiec. Panie też pokazały na co je stać: aż do 7 kilometra jako pierwsza biegła Joanna Schab, ale Barbara Sobczyk z Poznania przyspieszyła pod koniec i na metę wpadła jako pierwsza.

Ekobieg w Choszczówce, Ekobieg w Choszczówce

Emocji nie brakowało też na dalszych miejscach, a na uwagę szczególną zasłużyło dwóch ojców, którzy nie bacząc na swój wynik, do zdrowego trybu życia zachęcali też swoje pociechy.

Wpisowym na ten bieg było 15 plastykowych zakrętek, które organizatorzy przekazali fundacji wymieniającej je na wózki dla osób niepełnosprawnych. Zebraliśmy kilka tysięcy sztuk, za co Wam serdecznie dziękujemy!

Ekobieg w Choszczówce, zebrane podczas biegu nakrętkiEkobieg w Choszczówce, zebrane podczas biegu nakrętki

Następny bieg z serii Eko odbędzie się w Palmirach 13 czerwca, ale w maju zapraszamy jeszcze na pozostałe biegi cyklu Salomona: 9 maja do Gdyni oraz 22 maja do Poznania. Pełna galeria zdjęć na www.TrailRunning.pl.

Ekobieg w Choszczówce, najlepsze panieEkobieg w Choszczówce, najlepsze panie

Najlepsze panie
1. Barbara Sobczyk 00:39:13
2. Joanna Schab 00:39:54
3. Justyna Tarnowska 00:41:12

Ekobieg w Choszczówce, najlepsi panowieEkobieg w Choszczówce, najlepsi panowie

Najlepsi mężczyźni
1. Marcin Kufel 00:32:09
2. Marcin Świerc 00:34:27
3. Tomasz Lipiec 00:34:39

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0