HomeImprezy outdoor

Malta Trail Running – cykl nabiera rozpędu

Ładna wiosna ma dużo plusów, ale są też minusy – na poznańskiej Malcie biegacze zawodów z serii Salomon Trail Running przekonali się o jednym i drugim.

Salomon Trail Running, logo1

Pogoda w sobotę 22 maja dopisała: na trasie słońce schowało się za chmurami i nie dokuczało uczestnikom, a wyszło wtedy, gdy wręczano nagrody. Natomiast przed startem, rozgrzewkę skutecznie utrudniały roje zaciętych owadów, których obecność także na mecie przyspieszyła losowanie gadżetów i zakończenie imprezy.

Maltańska trasa liczyła 8 km i tradycyjnie już miała około 100 metrów przewyższenia. Początek prowadził po łące i asfalcie, ale większość biegła po piaszczystych i ubitych ścieżkach. Marcin Świerc, zdobywca drugiego miejsca powiedział, że była dobrze oznaczona, ciekawa i bardzo urozmaicona. Gdzieniegdzie ściółka była mokra, ale generalnie nie wpływało to na tempo. Choć rekordu trasy nikomu pobić się nie udało.

Szczególnie dużo osób mówiło o kilku podbiegach oraz stromych zbiegach – na ostatnim niektórzy osiągali naprawdę zawrotne prędkości! Nie było więc mowy o monotonnym ściganiu, szczególnie że w kilku miejscach przyroda ustawiła naturalne przeszkody takie jak kłody, zwężające się dróżki i atakujące korzenie.

Malta Trail Running 2010Malta Trail Running 2010 (fot. Piotr Kosmala)

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zapraszamy na letnie biegi: 13 czerwca w podwarszawskich Palmirach, 26 czerwca na Górę Żar i 10 lipca na najtrudniejszy z biegów w cyklu: 40 km Maraton Gór Stołowych z ponad 2500 metrów przewyższenia! 

Zdjęcia, pełne wyniki i nowy ranking już na stronie www.trailrunning.pl

Zwycięzcy kategorii:

Kobiety:
1. Magda Bartoszewicz – Maniac 33:21
2. Aleksandra Dzierzkowska – Malta Poznań 34:32
3. Ania Sokołowska – ZSZ1 36:30

Malta Trail Running 2010, podium kobietPodium kobiet (fot. Piotr Kosmala)

Mężczyźni:
1. Maciej Muślewski – Olimpia Poznań 25:46
2. Marcin Świerc – Speleo Salomon 26:01
3. Piotr Karolczak 27:56

Malta Trail Running 2010, podium mężczyznPodium mężczyzn (fot. Piotr Kosmala)

Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0