HomeImprezy outdoor

On-Sight Adventure Race – Przygoda dla każdego!

Klub Sportów Ekstremalnych On-Sight oraz Wydział Promocji i Rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego zapraszają na II edycję On-Sight Adventure Race, rajdu przygodowego który odbędzie się 2-4 lipca 2010. W tym roku terenem zmagań będą Puszcza Gorzowska, Puszcza Drawska oraz Puszcza Notecka.

ON-SIGHT Adventure Race, logo

Rajdy przygodowe to sport zespołowy, składający się z wielu dyscyplin, pozwalający pokonać granicę własnych możliwości podczas długotrwałego wysiłku fizycznego. Zawodnicy pokonują dystans pieszo, rowerem, kajakiem, na rolkach i pływając, posługują się przy tym mapą, na której są zaznaczone obowiązkowe punkty kontrolne. Dodatkowo podczas rajdów pojawiają się zadania specjalne, których wykonanie może dostarczyć niezapomnianych emocji. Ukończenie każdej trasy rajdu stanowi wyzwanie, ale daje również niezapomnianą satysfakcję.

ON-SIGHT Adventure Race, edycja 2009ON-SIGHT Adventure Race, edycja 2009 (fot. race.onsight.pl)
Tym razem dla uczestników zostały przygotowane 3 trasy:

• MASTERS – ok.225 km, 6 dyscyplin, 11 etapów, zadania specjalne, limit 36 h, zespoły czteroosobowe.

Trasa Masters została zaprojektowana z myślą o osobach, które regularnie startują w rajdach przygodowych. Wymagać będzie ona kondycji oraz umiejętności orientacji w terenie na najwyższym poziomie. Mnogość dyscyplin oraz etapów sprawia, że trasa będzie bardzo dynamiczna i ciekawa.

SPEED – ok. 125 km, 6 dyscyplin, 7 etapów, zadania specjalne, limit 24 h, zespoły dwuosobowe.

Trasa Speed została zaprojektowana dla osób, które nie są w stanie skompletować zespołu 4-osobowego lub nie czują się jeszcze na siłach, aby pokonać ponad 200 km trasy Masters. Ilość dyscyplin oraz jej trudność nie odbiega znacząco od trasy Masters. Podstawową różnicą pozostaje dystans.

• AMATOR – ok. 55 km, 3 dyscypliny, 4 etapy, zadania specjalne, limit 12 h, zespoły dwuosobowe.

Trasa Amator jest przeznaczona dla każdego, kto lubi aktywnie spędzać czas i ma ochotę spróbować czegoś nowego. Dystans oraz trudność nawigacji zostały tak wyważone, aby każdy był w stanie ukończyć rajd, ale jednocześnie żeby było to wyzwanie.

Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby był to Twój pierwszy rajd przygodowy w życiu! Podejmij wyzwanie!

Więcej informacji na www.race.onsight.pl

Krzysztof Łakomiec
Prezes Klubu Sportów Ekstremalnych "ON-SIGHT"

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0