HomeImprezy outdoor

W Vail rozpoczęły się 9. The Teva Mountain Games

W czwartek , 3 czerwca rozpoczęła się w Vail (Rocky Mountain, Colorado) 9. edycja spektakularnej imprezy pod nazwą The Teva Mountain Games. Impreza potrwa cztery dni, do 6 czerwca.

The Teva Mountain Games, logo

Nie ma chyba w Stanach popularniejszego i bardziej obleganego wydarzenia sportowego typu adventure niż The Teva Mountain Games. Organizowana od dziewięciu lat impreza co roku przyciąga tysiące profesjonalistów (ponoć w Vail zobaczyć będzie można nawet kilku olimpijczyków) i amatorów sportów górskich, a szerzej miłośników outdooru. Organizatorzy spodziewają się około 2000 sportowców i 40 000 widzów. Jeśli statystyki się potwierdzą, gospodarze będą mieć w Rocky Mountain kolejny rekord frekwencji.

Jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń amerykańskiej imprezy jest niewątpliwie Puchar Świata w boulderingu (dokładnie będzie to trzecia edycja PŚ 2010, jednocześnie jedyne zawody z pucharowego cyklu rozgrywane poza Europą). W Vail zobaczymy absolutną światową czołówkę zawodników, na czele z faworytką gospodarzy Alex Johnson. Obok zawodowców, swoją własną rozgrywkę będą mieć też amatorzy małych form. O tym, co działo się podczas boulderowego PŚ w Vail będzie można przeczytać wkrótce na stronie wspinanie.pl.

W sumie w Vail rozegranych zostanie 24 dyscyplin, wśród nich kajaki górskie, rowery górskie, kolarstwo szosowe, trail running, półmaraton… i coś zupełnie nowego w programie imprezy – tzw. stand up paddling. Ta dość specyficzna dyscyplina, wkraczająca przebojem na rynek sportowów górskich, jest połączeniem pływania na desce i kajakach. Wyposażenie zawodnika stand up paddlingu stanowi długa deska i wiosło…

The Teva Mountain Games to święto nie tylko sportowców, ale także miłośników muzyki i sztuki. W programie trafimy między innymi na konkurs fotograficzny, interaktywne wystawy, koncerty, tzw. outsider Adventure Film School etc.

Wszystko o The Teva Mountain Games na stronie: www.tevamountaingames.com

źródło: tevamountaingames.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0