Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego przeniesiony na wrzesień 2010

Znany jest już nowy termin największej imprezy biegowej w Polsce, Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego. Festiwal odbędzie się w dniach 11-12 września 2010 roku w Krynicy-Zdrój.

Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego, logo

Pierwotnie Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego zaplanowano na 5-6 czerwca. Intensywne deszcze spowodowały jednak zniszczenia dużych odcinków tras, na których miały odbywać się poszczególne biegi. W związku z tym organizatorzy postanowili wyznaczyć nowy termin Festiwalu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, impreza odbędzie się w dniach 11-12 września br.

Festiwal Biegowy organizowany jest przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich. Impreza wyjątkowa, bo w przeciągu zaledwie dwóch dni organizatorzy oferują amatorom i profesjonalistom szeroki wachlarz biegów (zarówno indywidualnych, jak i zespołowych), zaczynając od tych bardzo krótkich – kilometrowych, a kończąc na ultramaratonie pod nazwą „Biegu Siedmiu Dolin", rozgrywanym na dystansie 100 kilometrów. W trakcie Festiwalu odbywać się będą również targi sportowe, na których producenci i dystrybutorzy wystawią najnowszy sprzęt, akcesoria i odżywki dla sportowców. Będzie można także posłuchać porad dotyczących treningu, odżywiania etc.

Aktualny program Festiwalu Biegowego:

• Sobota, 11 września:

3.00 Ultramaraton Festiwalowy – "Bieg 7 dolin" bieg dla najwytrwalszych – 100 km
zamknięcie mety godz. 22.00 (limit czasu 19 h)
13.30 Bieg Muszynianki – Życiowa dycha (Krynica-Zdrój- Muszyna) – 10 km
zamknięcie mety godz. 15.00 (limit czasu 1,5h)
15.00 Bieg na Jaworzynę – 2,6 km
16.00 Sztafeta BZ WBK (Bardejov-Krynica-Zdrój) – 42,195 km
zamknięcie mety godz. 21.00 (limit czasu 5h)
19.00 Pasta Party dla maratończyków
20.00 Ceremonia wręczenia nagród

• Niedziela, 12 września:

9.00 Koral Maraton (Nowy Sącz – Krynica-Zdrój) – 42,195 km
zamknięcie mety godz. 15.00 (limit czasu 6h)
9.00 Biegi Deptaka Krynickiego dla dzieci – 420, 600, 1000 m
10.30 Bieg Deptaka Krynickiego dla kobiet – 1000 m
16.00 Ceremonia wręczenia nagród

Dodatkową atrakcją Festiwalu będzie walka o tytuł Najszybszej Rodziny w Polsce. O tym i o innych szczegółach Festiwalu Biegowego na stronie organizatora: www.festiwalbiegowy.pl

źródło: festiwalbiegowy.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0