HomeNowości z rynku

Czy da się jeszcze ulepszyć plecak? Nowa filozofia noszenia wg Black Diamond

Od 50 lat firma Black Diamond z pełnym oddaniem tworzy najlepszy i najbardziej innowacyjny sprzęt do wspinaczki skalnej, lodowej i alpejskiej, jak również sprzęt do narciarstwa backcountry i freeride, który nieustannie przesuwa granicę tego, co możliwe.

Zaczynając od produktów takich jak, Hexentric, poprzez Hotwire, AvaLung, Camalot oraz wiązania O1, aż do butów Factor – Black Diamond od samego początku jest w awangardzie, przewodząc bez względu na to, jakim wyzwaniom musi sprostać w celu opracowania najlepszych produktów do uprawiania sportów, które rządzą naszym życiem.  

Black Diamond, plecak Infinity 60

Rok 2011 będzie stał pod znakiem zaawansowanych technologicznie innowacji, odważnie wprowadzanych do naszej nowej linii plecaków. To posunięcie jest zgodne z wizją przyszłości, w której nasza firma staje się jednym z głównych producentów plecaków. W jaki sposób to osiągnąć?

BD jest jedyną firmą, która potrafi udanie połączyć wyjątkową konstrukcję komór plecaka z zaawansowaną inżynierią systemu nośnego.

2010 Black Diamond Packs – R&D from Black Diamond Equipment on Vimeo.

 

Technologie:

1. System reACTIV został stworzony z myślą o super lekkich plecakach i niewielkich ładunkach noszonych podczas szybkich marszów nocnych lub jednodniowych wypadów, system nośny reACTIV został wyposażony w szelki nośne SwingArm Shoulder Straps i płynnie poruszający się pas biodrowy reACTIV Hipbelt.


Black Diamond, system reACTIV
2. System ergoACTIV został zaprojektowany do szybkich i wydajnych marszów podczas wypadów jedno- lub wielodniowych oraz przenoszenia cięższych ładunków przy równoczesnym zachowaniu pełnego zakresu ruchu. Wyposażony w szelki nośne typu SwingArm Shoulder Straps oraz ruchomy pas nośny ergoACTIV Hipbelt z wielokierunkowym systemem 3D pivoting oraz ruchomym mocowaniem łożyskowym.

Black Diamond, system ergoACTIV

Zalety systemu ErgoActive:
– pozwala ciału poruszać się w najbardziej naturalny i wydajny sposób,
– zapewnia równomierne rozłożenie obciążenia dla wszystkich części ciała – eliminuje punkty przeciążenia,
– w dużym stopniu redukuje lub eliminuje tracie pomiędzy ciałem a plecakiem – szczególnie we wrażliwych obszarach ramion i bioder,
– w dużej mierze redukuje potrzebę częstych regulacji ustawień w trakcie użytkowania.

3. System reActive XP został zaprojektowany do linii największych plecaków m.in. serii Mission, Mission. System ten charakteryzuje się nieco bardziej stabilną i „twardszą" konstrukcją dla większych obciążeń plecaka.

Black Diamond, system reACTIV XPWięcej o całej linii plecaków oraz systemach nośnych znajduje się na specjalnie przygotowanej stronie:
www.activeformdesign.com

Plecaki w sprzedaży w Polsce pojawią się na wiosnę 2011 roku.

***

Właścicieli i menadżerów sklepów zapraszamy na spotkania połączone z prezentacją produktów.
Ravenoutdoor SC.
rafal@ravenoutdoor.com
+48 609 777 315

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 3
 • comment-avatar
  Anonim 14 lat ago

  plecak. to ta sama technika którą Pajak stosuje w plecaku Atacama już od lat 😀

  • comment-avatar
   Anonim 14 lat ago

   A jakie to niby techniki. A jakie to niby techniki stosuje Pajak? Przecież nośny Pajaka to po prostu zerżnięty Karrimor sprzed 20 lat bez żadnych modyfikacji…

   Gimme a break.

   • comment-avatar
    Anonim 14 lat ago

    rozwój czy czerpanie z „tradycji”. Widzę że polityka czekania na wygasające patenty stała się modna.
    swinging shoulder strap pierwszy raz pokazywany był w 1996r. 😀 przez inną maleńką firmę
    niedawno Deuter miał podobne zagranie ze śpiworami… Czyżby outdoor stał się naśladowcą ścieżkę gwiazdek pop
    Inna sprawa że rozwiązania są jak najbardziej ok (zakładając że konstruktor nie wpakował się w znane już od 12 lat problemy)