HomeRynek outdoor

Partnerstwo Polartec i Polygiene. Aktywna kontrola przykrych zapachów w dzianinach marki Polartec

Polartec LLC – wiodący światowy producent dzianin o wysokiej wytrzymałości w czerwcu podjął współpracę z firmą Polygiene® AB z siedzibą w Szwecji. Nowy partner Polartec jest twórcą technologii Polygiene® wykorzystującej cząsteczki srebra i wspierającej rozwój dzianin przeciwbakteryjnych, które eliminują wydzielanie przykrych zapachów.

Przyjazna środowisku technologia posiada certyfikat bluesign®. Odzież wykonana z dzianiny Polartec® Power Dry® z technologią Polygiene® pojawi się w sprzedaży wiosną 2011 roku.

„Bardzo skuteczna, oparta na cząsteczkach srebra technologia Polygiene®, posiadająca akceptację bluesign, jest niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem dla Polartec, a przede wszystkim dla naszych klientów i końcowych użytkowników naszych dzianin" – powiedział Jonathan Adelman, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Polartec. „Większość dzianin Polartec jest już zatwierdzona przez bluesign, a wykorzystanie technologii Polygiene® dopełni naszą całą kolekcję."

Polygiene® działa przeciwbakteryjnie i powstrzymuje powstawanie nieprzyjemnego zapachu powodowanego przez rozwój bakterii we włóknach dzianin. Zastosowanie jonów srebra skutkuje zatrzymaniem rozwoju bakterii i daje użytkownikowi odzieży poczucie świeżości przez cały czas jej noszenia, nawet przy bardzo intensywnym wysiłku fizycznym. Technologia jest aplikowana w dzianinę w procesie jej produkcji, dzięki czemu włókna zachowują swoje przeciwbakteryjne właściwości do końca żywotności odzieży. W całym procesie wykorzystywane jest srebro pochodzące w 100 % z recyklingu. Oprócz certyfikacji bluesign®, technologia Polygiene® została wpisana przez Oeko-Tex® na listę bezpiecznych produktów.

Pierwszą dzianiną Polartec®, w której zostanie wykorzystana technologia Polygiene®, będzie Polartec® Power Dry®. Polartec® Power Dry® została stworzona aby zapewnić skórze pełen komfort w warunkach dużej aktywności fizycznej, dlatego też doskonale sprawdza się w ubraniach „tuż przy ciele" zaprojektowanych dla biegaczy, narciarzy czy wspinaczy. Polartec® Power Dry® posiada opatentowaną dwukomponentową konstrukcję, w której zastosowano dwa rodzaje przędz po obu stronach materiału. Wewnętrzna warstwa ma „punkty dotykowe", które mają za zadanie odprowadzać wilgoć z powierzchni skóry, a na zewnętrznej pot rozprzestrzenia się i zostaje odparowany z powierzchni dzianiny. Teraz, w połączeniu z technologią Polygiene®, Polartec® Power Dry® jest wiodącą dzianiną przeznaczoną do szycia bielizny sportowej.

źródło: Polartec

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0