HomeNowości z rynku

Wakacyjne szaleństwa w pasach bezpieczeństwa

Wszyscy czekamy na wakacje i urlopy. Niezależnie od tego, gdzie i w jaki sposób spędzimy wolny czas, pamiętajmy o bezpieczeństwie i komforcie. Ekstremalne wyprawy, albo lenistwo na plaży. Górska wspinaczka, pływanie, przełajowe wędrówki. Wszystko dozwolone, byleby chroniło nas ubezpieczenie oraz dobrze dobrany ekwipunek i odzież, bo to podstawa dobrej zabawy.

• W zdrowym ciele

Podróżując po Europie czujemy się w miarę bezpiecznie. Zazwyczaj nad kondycją i stanem zdrowia zastanawiamy się wybierając się gdzieś dalej. Niezależnie od tego, czy celem naszej wyprawy jest Ocean Atlantycki, alpejskie szczyty, czy pustynia Gobi, powinniśmy wcześniej wybrać się do lekarza i zapytać o niebezpieczeństwa, na które możemy zostać narażeni podczas wyprawy w nieznane.

Należy szczególnie pamiętać o niezbędnych szczepionkach, które czasem trzeba przyjąć wyjeżdżając w pewne rejony świata nawet na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem. Dobrze dobrany ekwipunek i odzież zapewnią nam dodatkową ochronę przed chłodem wiatrem lub nadmiernym słońcem.

• Słońce, słońce, słońce

Doświadczeni podróżnicy nigdy nie zapominają o kremie z filtrem. Słońce sprawia, że skóra nabiera pięknego odcienia, ale nie można zapominać o jego zgubnym wpływie. Nadmiar promieni UV ma znaczenie dla szybszego starzenia się skóry oraz powoduje spadek ilości witamin wspomagających procesy regeneracyjne.

Warto pamiętać, że podczas kąpieli słonecznych najważniejszy jest umiar i wyobraźnia potrzebna chociażby do tego, żeby nastawić budzik w komórce podczas wylegiwania się na gorącej plaży czy szczycie właśnie zdobytej góry. Dla przeciętnego Europejczyka nawet 15 min. przy mocnym południowym słońcu może być również groźna.

Na rynku dostępna jest innowacyjna odzież zapewniająca ochronę w taki sam sposób, jak czyni to krem z filtrem. Oddychająca koszula trekkingowa CEVES shirt men marki BERGSON stanowi zabezpieczenie przed promieniami słonecznymi o wskaźniku UV 30, przy tym jest szybkoschnąca . Idealnie sprawdza się na górskim szlaku, jak i podczas miejskiej wędrówki.

Suchą stopą

Jeśli wybieramy góry potrzebne nam jest obuwie o twardej podeszwie, odprowadzające pot i nieprzemakalne. Trudno o bardziej złożoną kombinację. Algorytm wyboru obuwia powinien być zatem następujący: pora roku, rodzaj podłoża, stopień trudności wyprawy. Jeśli chcemy pospacerować po kilku niewymagających pagórkach, wystarczą nam buty sportowe do biegania – ich ogromną zaletą jest lekkość i wygoda noszenia. Z drugiej strony przy większym deszczu możemy się spodziewać powodzi i nieprzyjemnego chlupania przy każdym kroku.

Do bardziej zaawansowanych rozwiązań należy obuwie trekkingowe np. buty Big Tree marki BERGSON. Stabilność podparcia zapewnia podeszwa Vibram, a nieprzemakalność i oddychalność membrana SUPRA-TEX.

Nowe buty najlepiej rozchodzić w warunkach wiejsko – miejskich na pieszych i niezbyt forsownych wędrówkach z tego względu, że niewielkie obtarcie na pięcie czy małym palcu powstałe na szlaku górskim może odebrać nam przyjemność z podziwiania pięknych widoków.

Wakacyjnych niebezpieczeństw nie brakuje, a komfort płynący z gładko przebiegającego urlopu jest bezcenny. Zatem kilka dni przygotowań przed upragnionym wyjazdem z pewnością pozytywnie odbije się na naszym zdrowiu – a co ważniejsze – także psychicznym komforcie.

Bergson, buty Big treeBergson, buty Big Tree

Justyna Oczkowska
ACM

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0