HomeImprezy outdoor

Rekord trasy w Biegu na Żar

Pochmurne niebo nad Czernichowem nie zapowiadało zbyt słonecznego dnia. Spodziewaliśmy się raczej wilgoci pod stopami i z nieba. Tymczasem tuż przed startem Biegu na Żar (szósta edycja Salomon Trail Running) wyjrzało nieśmiało słońce, które natychmiast rozgrzało 290 uczestników zawodów.

Salomon Trail Running, logo1

Trasa biegu liczyła 6,8 km i 411 metrów przewyższenia. Pierwsze 2 kilometry wiodły ciągnącym się łagodnie pod górę asfaltem, reszta dystansu przebiegała już górskimi ścieżkami. Mniej więcej w połowie zawodnicy musieli wbiegać bardzo stromym szlakiem, żeby następnie zbiec kilkaset metrów w trudnym technicznym terenie. Przed finałowym, 250 metrowym podbiegiem na szczyt Żaru, przebiegali w miarę płaskim, dwukilometrowym odcinkiem szlaku wokół zbiornika wodnego.

Na mecie jako pierwszy pojawił się Andrzej Długosz (Rytro), który pobił o 3 sekundy rekord trasy z zeszłego roku! Drugi był Miłosz Szcześniewski (LLKS Osowa Sień), a trzeci Marcin Świerc (Salomon).

W rywalizacji Pań zwyciężyła Izabela Zatorska (Montrail CW-X Team), przed Mariolą Sojdą (Montrail CW-X Team), trzecie miejsce zajęła Karolina Pilarska (WKB META Lubliniec).

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy ukończyli te wymagające zawody. Ale to nie koniec biegów górskich w cyklu Salomon Trail Running! Już 10 lipca zapraszamy na najtrudniejszy maraton w Polsce: Maraton Gór Stołowych na dystansie ok. 42 km z przewyższeniem 2500 metrów! Na ten bieg zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

Kobiety:

  1. Izabela Zatorska 35:35
  2. Mariola Sojda 36:22
  3. Karolina Pilarska 37:15

Mężczyźni:

  1. Andrzej Długosz 29:16
  2. Miłosz Szcześniewski 29:27
  3. Marcin Świerc 29:32

Przejrzyj pełne wyniki i ranking na stronie.

Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0