HomePrasa outdoorowa

RowerTour, sierpień 2010

W sklepach ukazał sie sierpniowy numer miesięcznika RowerTour, a w nim m.in. relacja Arkadiusza Ziemby z Ameryki Środkowej.

RowerTour, sierpień 2010

W numerze:

ABC, czyli America Bicicleta Central
Ameryka Środkowa. Ten prawie kontynent zapraszał go swoim kształtem podobnym do drogi. Sześć krajów (Kostaryka, Nikaragua, Honduras, Gwatemala, Belize i Meksyk), 3000 kilometrów i trzynaście kilogramów utraty wagi. – Dzienny rekord przebitych dętek – dwanaście! Plus oparzenia, mimo kremu z filtrem pięćdziesiątką – pisze autor relacji Arkadiusz Ziemba.

Berlin – Tour de mur
Kiedy rano z powiewającymi banderkami – polską, niemiecką i Unii Europejskiej czterech szczecinian pedałowało aleją Unter den Linden – nie spodziewali się oni, że dwudniowa ekspedycja po Berlinie dostarczy im tylu wrażeń. Historia stolicy Niemiec, architektura, klimat przedmieść oraz różnorodność pejzaży. Szlakiem nieistniejącego muru berlińskiego pokonali 155 kilometrów.

Okolice Krakowa – z kopca na kopiec
Wycieczka po dużym mieście i jego peryferiach? Trasą turystycznie ciekawą (trzy spośród czterech krakowskich kopców) i niełatwą pod względem ukształtowania terenu.

Wołyń
– Jak to, nie wiecie, dokąd jedziecie – dziwi się ukraiński strażnik. I każe wpisać ulicę Szewczenki, aby zgadzało się w dokumentach. Taki adres, odwołujący się do nazwiska największego, ukraińskiego poety narodowego, znaleźć można w każdym większym mieście regionu. Na łamach – wycieczka po raju utraconym, jak mówią o Wołyniu mieszkańcy kresów.

Biskupin i okolice
Wycieczka z kilkoma atrakcjami turystycznymi powiatu żnińskiego plus włóczęga wzdłuż jezior pałuckich. Ale program jak to program, bywa giętki i miękki, więc obowiązywał tylko przez kilkanaście pierwszych kilometrów, bo do zobaczenia jest na Pałukach dużo, dużo więcej.

Wielkopolska – z Rakoniewic do Wolsztyna

Jeśli kiedykolwiek marzyliście, aby zostać maszynistą parowozu, w Wolsztynie staniecie za sterami prawdziwej lokomotywy parowej. Gdzie ten Wolsztyn? Będzie, po kolei, jak mawiają w PKP.

Poradniki:
Sposób na pstrykanie

Sezon rowerowy kręci się na pełnych obrotach. Bez względu na to, jak zróżnicowane eskapady planujecie – długie, egzotyczne wyprawy czy też krótkie wycieczki po okolicy, jedno pozostaje wspólne: podczas wyjazdu warto fotografować. Aby uzyskiwać jeszcze lepsze efekty i przywozić ciekawsze zdjęcia, nie potrzeba wydawać fortuny na sprzęt – wystarczą dobre pomysły oraz znajomość kilku zasad i prostych sztuczek.

Jak dobrać kask
Jaki powinien być idealnie dopasowany kask rowerowy? Otóż taki, którego nie czuje się na głowie. Pytania o cechy idealnego kasku przez cały czas pojawiają się w Waszych mailach. Możliwość precyzyjnego dopasowania do głowy, skuteczna wentylacja, niska waga oraz dobra ochrona i trwałość to z pewnością najważniejsze z tych cech.

Styl życia
Rowerowe szlaki tematyczne

Szlakiem przemyskich fortów, oscypków czy cystersów? Nie ma chyba lepszego sposobu na urozmaicenie kolejnej, rowerowej wyprawy, jak wycieczka z kluczem. Tym bardziej, że po latach posuchy szlaki tematyczne jak grzyby po deszczu pojawiają się w całej Polsce. Te najbardziej lokalne i przygotowywane przez pasjonatów są najciekawsze.

Jedwabnym Szlakiem 2010 – z Kapadocji do Al Qamishli
Nowe plany! Kolejna wyprawa…, bo podróżowanie jest przecież jak zaraza…, z tego nie można się wyleczyć. Tym razem wyzwaniem dla Anny i Robba Maciągów jest trasa Jedwabnym Szlakiem. Od 8 kwietnia są w drodze, w dziesięciomiesięcznej podróży rowerowej. Najpierw była Turcja, tuż za nią tajemnicza Syria.

Afryka Nowaka – etap VIII
Trwa kolejny etap sztafety Afryka Nowaka o nazwie „W drodze do wodospadów Wiktorii". Trójka śmiałków podąża śladem legendarnego podróżnika przez Zambię. Do przejęcia sztafetowej książeczki-pałeczki (specjalnego wydania „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd") doszło w miejscowości Chingola, już na terytorium Zambii

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0