HomeRynek outdoor

The North Face Mammatus Jacket w finale konkursu Dobry Wzór 2010

Kurtka The North Face Mammatus została zakwalifikowana do finału konkursu Dobry Wzór 2010 na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Jury, złożone z ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, doceniło estetyczne walory oraz nowoczesny krój wodoszczelnej i „oddychającej" kurtki skonstruowanej przy użyciu materiału Gore-Tex Stretch Pro Shell.

Kurtka The North Face Mammatus z kategorii Summit Series znalazła się w gronie kilkudziesięciu najwyższej jakości polskich i zagranicznych wyrobów z obszarów sfery publicznej, domu oraz usług.  

The North Face, kurtka Mammatus

Zaprojektowana z myślą o wspinaczach charakteryzuje się wodoszczelnością i „oddychalnością", które zapewniają komfort przy zmiennej pogodzie. Wyróżnia się także technicznymi, wodoszczelnymi zamkami błyskawicznymi, chroniącym przed wiatrem pasem typu wind skirt, w pełni regulowanym kaputrem oraz przylegającym do ciała krojem, który zapewnia swobodę ruchów. Ponadto lekka, elastyczna tkanina na plecach zwiększa wygodę podczas wędrówek. Kurtkę docenili jurorzy konkursu, który jest jedynym w kraju niezależnym audytem wzorniczym rynku, obejmującym wszystkie branże produktowe i usługowe.

Do konkursu wybierane są produkty i usługi wskazywane przez ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, którzy prowadzą stały monitoring nowych produktów i usług wprowadzanych na rynek. Konkurs odbywa się od 1993 roku i jest realizowany pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki. Jego celem jest wyznaczenie trendów wzorniczych podnoszących jakość życia konsumentów, a także promocja innowacyjności w wykorzystaniu nowych technologii i rozwiązań materiałowych.

Wszystkie finałowe produkty zostaną wyeksponowane na pokonkursowej wystawie w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, która potrwa od 22 września do 14 listopada 2010 roku.

źródło: The North Face

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0