HomeRynek outdoor

Targi KIELCE SPORT-LATO coraz nowocześniejsze

W dniach 19-21 sierpnia w stolicy województwa świętokrzyskiego już po raz czwarty odbędą się Międzynarodowe Targi Branży Sportowej i Outdoorowej KIELCE SPORT-LATO.

Targi Kielce, logo

To największa tego typu impreza branżowa w Polsce, na której zobaczyć można najnowsze kolekcje na rok 2011 czołowych firm sportowych i outdoorowych. W ubiegłym roku w Kielcach pojawiło się 150 wystawców z 9 krajów. Największym wydarzeniem towarzyszącym tegorocznym targom będzie już po raz drugi IFAA Fitness Day – cieszące się coraz większą popularnością warsztaty edukacyjne dla instruktorów Fitness i miłośników ruchu. IFAA Fitness Day jest częścią większego eventu pod nazwą „Nowoczesny fitness", organizowanego przez IFAA wspólnie z Grupą Sport Arena Sp. z o.o. – wydawcą SportBiznes.pl podczas targów. SportBiznes.pl jest również współorganizatorem szkolenia dla właścicieli sklepów sportowych, które odbędzie się na targach pod hasłem „Sklep, który zarabia".  

Poza tym, po raz kolejny Stowarzyszenie Polish Outdoor Group wraz organizatorami targów przygotowało szkolenia dla specjalistów outdoor, zarówno przedstawicieli marek, jaki i sklepów. Pierwsze szkolenie dotyczyć będzie jednego z najistotniejszych zagadnień biznesowych czyli PR – "O public relations dla Outdooru przystępnie", drugie odbędzie się pod nazwą "Śpiwory a technologia".

Co istotne, organizatorzy czwartych targów KIELCE SPORT-LATO przywitają gości i wystawców w nowej, super nowoczesnej hali wystawienniczej. Uroczyste otwarcie pawilonu, będącego częścią projektu rozbudowy infrastruktury ośrodka Targi Kielce, odbyło się 12 sierpnia. Po niespełna roku do użytku oddano blisko 4 tys. m² szkła, 1,5 tys. ton stali, samoodśnieżający dach, 40 tys. metrów kabli elektrycznych, a wszystko kosztem bagatela 35 milionów złotych. „Pawilon ma futurystyczny kształt, z którym korespondują także elementy wnętrza, czyli restauracja oraz sale konferencyjne. Kształt to jednak tylko wierzchołek mocarnej konstrukcji skrywającej się wewnątrz – mówi inżynier budowy Maciej Rosiński z Polimexu Mostostal, generalnego wykonawcy – począwszy od fundamentów, które osadzone są na żelbetowych palach. Jest ich 194 sztuki o łącznej długości 1164 m. Każdy ma długość 6 m i średnicę 500 mm".

źródło: Targi Kielce

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0