HomeRynek outdoor

Z Baacode prześledzisz drogę produkcji ubrań Icebreaker

Ubrania firmy Icebreaker, czołowego producenta odzieży outdoorowej z wełny merynosów są wyposażone w unikalny system, który pozwoli każdemu klientowi prześledzić drogę produkcji danego egzemplarza. Historia każdego produktu zaczyna się już na owczej farmie, gdzie została wyhodowana wełna merino użyta do stworzenia danej rzeczy.

Klienci Icebreakera z pomocą Baacode (kod Baa) mogą wirtualnie odwiedzić farmę, na której wszystko się zaczyna. System pozwala obserwować, jak wartości zrównoważonego rozwoju, którymi kieruje się firma realizowane są na każdym etapie procesu produkcyjnego ubrań Icebreaker.

Popyt na ubrania produkowane zgodnie z zasadami etyki i zrównoważonego rozwoju w ostatnim okresie wyraźnie się zwiększa. „O ile jednak w przypadku wielu producentów ich troska o dobro środowiska naturalnego jest pozorna i nie wiąże się z podejmowaniem konkretnych działań, to w Icebreakerze zrównoważony rozwój jest nieodłącznym elementem kultury produkcji już od momentu założenia firmy w 1994 roku" – wyjaśnia CEO Icebreakera Jeremy Moon.

Odzież Icebreaker zyskała już wielu fanów na całym świecie. Kupujący polubili zalety technologiczne i modny, dynamiczny styl ubrań. A dzięki Baacode mogą przekonać się o wkładzie firmy w ochronę środowiska naturalnego i budowanie etycznych relacji społecznych. „Dla Icebreakera nie jest ważne tylko to, gdzie odzież została wykonana, ale przede wszystkim to, w jaki sposób to nastąpiło" – mówi Moon.

Fabryki, które płacą swoim pracownikom znacznie poniżej przeciętnej i zanieczyszczają środowisko naturalne, stanowią w przemyśle odzieżowym bardzo częste zjawisko. Często również producenci tylko kupują materiały, nie interesując się jak nabyty surowiec powstawał. Zamiast skupywać surowiec u pośredników, Icebreaker zdecydował się przejąć odpowiedzialność za cały proces produkcyjny – od zbierania wełny merino aż do końcowego etapu szycia ubrań.

Icebreaker kupuje wełnę z merynosów bezpośrednio u farmerów, którzy hodują swoje owce na wysoko położonych terenach nowozelandzkich Alp Południowych. Każdy z farmerów musi przy tym spełniać surowe kryteria dotyczące przede wszystkim troski o zdrowie zwierząt. Wymogi, jakie Icebreaker stawia swoim dostawcom, dotyczą również społecznych konsekwencji ich działalności, długofalowego szacunku dla środowiska naturalnego i oczywiście jakości dostarczanej wełny.

Zastosowanie Baacode jest bardzo proste. Począwszy od sierpnia 2008 r. każda sztuka odzieży Icebreaker jest opatrzona metką z unikalnym kodem. Dołączana do ubrania przywieszka wyjaśnia w jaki sposób Baacode wprowadza się na stronie internetowej producenta. Za pomocą kodu, klienci mogą poznać środowisko, w jakim owce żyją, spotkać się z farmerami pracującymi na farmach i prześledzić cały proces produkcyjny przemiany najwyższej jakości wełny merino w stylową odzież marki Icebreaker.

„Dla nas harmonijny rozwój oznacza w praktyce głównie transparentność produkcji i gotowość do pokazania światu tajemnicy całego biznesu, który zaczyna się u farmerów i postępuje dalej z kolejnymi krokami procesu produkcyjnego" – mówi Moon. „Zdecydowaliśmy się opublikować wszystkie informacje on-line i w ten sposób umożliwić wszystkim naszym klientom bliższe poznanie Icebreakera. Pokazujemy nasze nieustanne dążenie do budowy etyki społecznej i lepszego stosunku do środowiska naturalnego".

(Materiały prasowe Icebreaker)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0