HomeNowości z rynku

Nowość Deuter 2010 – Shelter II już w sprzedaży

Deuter wprowadza na rynek multifunkcjonalną płachtę biwakową, używaną jako poncho przeciwdeszczowe, pokrowiec przeciw deszczowy na śpiwór, jako daszek podczas noclegu na półce skalnej lub w lesie lub jako prosty namiot.

Produkt zdobył Puchar GOPR podczas targów Kielce Zima-Sport 2010. Uznanie jurorów zyskało zabezpieczenie, jakie daje Shelter II podczas uprawiania turystyki, SHELTER II uznano za produkt mogący uratować ludzkie życie. 

Deuter, płachta Shelter IIDeuter, płachta Shelter II

Jak przygotować się do biwakowania podczas trudnych warunków w górach? Shelter to schronisko w plecaku, ma nie tylko ostrzegawczy kolor ale ma również zastosowanie w wielu wariantach. Podczas niezapowiedzianego pogorszenia pogody można się w nim schować wraz z całym bagażem. Używa się go również podczas noclegów jako zewnętrzną warstwę ochronną przed zimnem, wilgocią i brudem. Można go używać jako kołderkę, wtedy gdy ciało wymaga dodatkowej izolacji lub jako awaryjny namiot. Shelter przeznaczony jest dla dwóch osób, jako "awaryjne schronisko", rozkładany jako namiot. Płachta naciągana jest szpilkami (w zestawie), a zamiast stelaża używa się kija trekkingowego, który napina konstrukcję w pionie. Włożenie kija jako stelaża powoduje, iż podczas deszczu woda swobodnie spływa z Sheltera.

Deuter, płachta Shelter II jako namiotDeuter, płachta Shelter II jako namiot

Shelter posiada klejone szwy i wodoodporność na całej powierzchni o parametrach 5000 mm słupa wody. Materiał zewnętrzny nie powoduje nieprzyjemnego uczucia chłodu w zetknięciu z ciałem. Na opakowaniu zewnętrznym znajduje się instrukcja SOS. Duże refleksyjne logo Deuter na samej płachcie powoduje, iż jest ona widoczna z daleka nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Występuje również w wersji mniejszej, jednoosobowej, bez możliwości rozłożenia jako namiot. Cena 239 zł.

Dane:
• Cena: 339zł
• Całkowita waga: 850g
• Materiał Ripstop 5000 mm
• Wymiary po rozłożeniu: 70 x 135 x 220 cm (wys./szer./dł.)

źródło: Deuter

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0