HomeRynek outdoor

TT Warsaw 2010 z rekordową liczbą wystawców

Ponad 660 wystawców z całego świata zaprezentuje się na XVIII Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw. Przez trzy dni targów zwiedzający będą mogli poznać kompleksowe i różnorodne oferty turystyczne z ponad 60 krajów.

TT Warsaw, logo

Obok licznych standardowych wyjazdów znajdą się interesujące propozycje turystyki kulinarnej, kulturalnej, militarnej, przyrodniczej, poprzemysłowej oraz aktywnego wypoczynku. Na targach będzie obecna również silna reprezentacja przedstawicieli branży turystycznej z Polski m.in. regionalne i lokalne organizacje turystyczne, hotele, uzdrowiska, czy ośrodki Spa. Targi TT Warsaw odbędą się w dniach 23-25 września 2010 r. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska. 
 
Najbliższe targi TT Warsaw zapowiadają się bardzo obiecująco, już teraz liczba wystawców znacznie przewyższa zeszłoroczną edycję, jak również odnotowujemy większe zainteresowanie wśród zwiedzających rejestrujących się on-line.
 
 
Targi cieszą się ogromnym uznaniem zarówno wśród polskich, jak i zagranicznych przedstawicieli branży turystycznej, którzy chętnie prezentują właśnie na TT Warsaw swoje aktualne oferty, gdyż jest to największe i najważniejsze międzynarodowe spotkanie branży turystycznej w Polsce. Są idealnym miejscem do nawiązywania nowych kontaktów handlowych, jak również zdobywania wiedzy o najnowszych trendach i nowościach w turystyce. TT Warsaw również spełniają rolę promocyjną dla naszych krajowych atrakcji turystycznych, skutecznie zachęcają do zwiedzania licznych interesujących miejsc i fascynujących regionów na terenie Polski – mówi Agnieszka Huszczyńska, prezes zarządu MT Targi, organizatora TT Warsaw.
 
Po raz pierwszy w tym roku na TT Warsaw pojawią się wśród wystawców porty lotnicze. Ponadto, w związku ze zbliżającym się sezonem zimowym zaprezentują się liczne krajowe i zagraniczne ośrodki i stacje narciarskie z bogatą i kompleksową ofertą dla fanów sportów zimowych. Słowacja, oficjalny kraj partnerski tegorocznej edycji TT Warsaw, jako gospodarz Mistrzostw Świata w hokeju promować będzie ten sport poprzez organizację mini hokeja. Zachęcać będzie również do spróbowania regionalnych specjałów m.in. słynnych pierogów z bryndzą, piwa, białych i czerwonych win słowackich z regionu Małe Karpaty koło Bratysławy i ziołowych wód mineralnych.
 
Zwiedzający TT Warsaw będą mogli również zapoznać się z wieloma nietypowymi propozycjami wypoczynku. Jeden z indyjskich touroperator będzie zachęcał do skorzystania z wycieczek duchowych wraz z jogą, kulturą, tańcem i muzyką z tej części globu, zawarte w programach tematycznych Kultura & Plemiona, Taniec & Dramat, Tkaniny & Biżuterię, Święta & Festiwale, Yogę & Doznania Duchowe, Ayurvedę & Wellness, Architektura oraz Przygoda & Golf. Dedykowane wyprawy już dla dwuosobowej grupy w najdalsze zakątki świata m.in. do Etiopii, Sri Lanki, Tajlandii czy Wenezueli będzie proponowało konsorcjum polskich biur podróży. Natomiast brazylijski touroperator Carioca Travel, zaoferuje połowy ryb w Amazonii i Pantanale, trekking w dzikiej dżungli oraz wycieczki na słynne Grand Prix Formuły 1 w Sao Paulo.
 
Dla miłośników gotowania, medycyny chińskiej, Tai Chi i innych chińskich sztuk walki skierowane są propozycje China Town Travel i jego chińskiego kooperanta China International Travel Service Limited. Nietypowa oferta została przygotowana także przez Adventure Warsaw, która poleca wycieczki po nieznanych zakątkach Warszawy w oryginalnych Nysach 522 z reliktami PRL’u w tle. Spośród polskich regionów najsilniej zaprezentuje się na targach Mazowsze, Świętokrzyskie, Warmińsko-Mazurskie, Lubelskie i Małopolskie. Stoisko polskie będzie promowało liczne polskie produkty. Stowarzyszenia „Na śliwkowym szlaku” będzie zachwalało atrakcje turystyczne regionu małopolskiego za pomocą turystyki kulinarnej opartej na naturalnym bogactwie, czyli sadach owocowych.
 
Na targach TT Warsaw odbędą się również liczne konferencje, szkolenia, warsztaty, które pozwolą na zdobycie wiedzy praktycznej dotyczącej efektywnego prowadzenia biznesu turystycznego od najlepszych ekspertów z branży.
 
W programie wydarzeń towarzyszących pojawią się spotkania poświęcone m.in. incentive travel, budowaniu kompleksowej oferty bazującej na krajowych atrakcjach turystycznych, doświadczeniom zebranym z podróży przez znanych globtrotterów. Targom towarzyszyć będą również liczne pokazy i degustacje.

Udział w targach i we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny dla osób z branży turystycznej po wcześniejszej rejestracji na www.ttwarsaw.pl/rejestracja prowadzonej do 21 września do godz. 15.00.

Patronat nad TT Warsaw 2010 objęli Minister Sportu i Turystyki, Adam Giersz oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Partnerami merytorycznymi targów są Polska Organizacja Turystyczna i Polska Izba Turystyki. TT Warsaw 2010 organizowane są we współpracy merytorycznej z Polską Agencją Rozwoju Turystyki, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz Warsaw Convention Bureau.

XVIII Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw odbędą się w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C, które oddalone jest zaledwie 9 km od Dworca Centralnego, 6 km od Dworca Wschodniego i 14 km od lotniska Okęcie. Obiekt zapewnia 1500 miejsc parkingowych oraz stały postój taksówek. Ponadto, w sąsiedztwie kursuje 10 miejskich linii autobusowych z różnych punktów Warszawy, a ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego Pociągi Kolei Mazowieckich. Aby jeszcze ułatwić dojazd zwiedzającym zorganizowane zostaną również bezpłatne autobusy z dwóch miejsc z centrum Warszawy spod Pałacu Kultury i Nauki oraz spod stacji metra Politechnika.

źródło: TT Warsaw  

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0