HomeImprezy outdoor

Polartec wspiera III Tatrzański Bieg Pod Górę

Polartec® jest jednym z dwóch głównych sponsorów III Tatrzańskiego Biegu Pod Górę, którego trasa prowadzi na szczyt Kasprowego Wierchu. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się 2 października br. w Zakopanem. 

Polartec, logo

Trasa tegorocznego Tatrzańskiego Biegu Pod Górę, liczy 8,5 kilometra i prowadzi z Zakopanego poprzez szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego aż na szczyt Kasprowego Wierchu (1987 m n.p.m.). Ten bieg jest jednocześnie finałem drugiej edycji Ligi Biegów Górskich Montrail i posiada jej kategorię M. 

W III Tatrzańskim Biegu Pod Górę mogą brać udział wszyscy Ci, którzy chcą zmierzyć się z niełatwym górskim terenem. Jednak ilość zawodników jest ograniczona – na listę startową wpisanych zostanie 290 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Marka Polartec® jest jednym z dwóch głównych sponsorów tej imprezy.

Polartec® jest światowym liderem w tworzeniu i produkcji specjalistycznych dzianin o wysokiej wytrzymałości. Od momentu premiery, dzianiny Polartec® i odzież z nich wykonana są nieodłącznym elementem ekwipunku m.in. sportowców czy miłośników prawdziwych wyzwań. I właśnie dlatego dla zawodników biorących udział III Tatrzańskim Biegu Pod Górę, przygotowano specjalną koszulkę wykonaną z dzianiny Polartec® Power Dry®. Dzianina ta została stworzona aby utrzymywać wilgoć z dala od skóry. Umożliwia to jej „komorowa konstrukcja", w której zastosowano dwa rodzaje przędz po obu stronach materiału. Wewnętrzna warstwa ma za zadanie odprowadzać wilgoć z powierzchni skóry, a zewnętrzna szybko ją odparować z dzianiny. Miękka powierzchnia Polartec® Power Dry® zapewni biegaczom komfort użytkowania oraz ciepło i jednocześnie ochroni ich przed przegrzaniem.

Marka Polartec® oferuje również wiele innych rodzajów dzianin, od lekkich warstw wewnętrznych odprowadzających wilgoć z dala od skóry, po warstwy zewnętrzne – chroniące przed ekstremalnymi warunkach pogodowymi. Dzianiny te są wykorzystywane do szycia ubrań przez światowe marki odzieżowe, np. Mountain Hardwear. Polartec® od lat rozwija swoją działalność i tworzy nowe produkty  z jednoczesną dbałością o środowisko. Firma od 1993 roku oferuje swoim klientom dzianiny wykonane z materiałów wtórnie przetworzonych – w ciągu ostatnich pięciu lat oferowany przez Polartec® asortyment dzianin z nich wytwarzanych wzrósł z 10% do 31% rocznej produkcji. Dzięki temu, znacznie ograniczono zużycie energii i emisję CO2 – do 27 000 ton w 2009 roku.

Więcej informacji: www.polartec.com oraz http://www.biegnakasprowy.pl.

źródło: Polartec 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0