HomeImprezy outdoor

Terra – X Festiwal Slajdów Podróżniczych

W dniach 27-28 listopada w kinie Wisła w Warszawie odbędzie się X Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA.

Podczas dziesiątej jubileuszowej edycji festiwalu TERRA fotografujący podróżnicy opowiedzą o swoich wyprawach i pasjach w warszawskim kinie Wisła.

W programie: wyprawa rowerowa przez Afrykę śladami Kazimierza Nowaka, zimowa ekspedycja samochodowa przez Syberię, opowieść o kirgiskich nomadach w Afganistanie, prawie trzyletnia podróż rowerowa przez świat, wspinaczka na Mount Logan i spływ rzeką Porcupine w Kanadzie, odkrywanie wielokulturowej Polski, pełna emocji opowieść o Madagaskarze, samochodowa podróż przez Alpy i Pireneje aż do Maroka.

Bilet na jeden pokaz – 15 zł, karnet na jeden dzień – 45 zł
Przedsprzedaż przez Internet na www.terra.waw.pl od 4.X.
oraz osobiście w kasie Kina Wisła od 3. XI.

Więcej informacji o festiwalu: www.festiwal.terra.waw.pl.

PROGRAM

  • sobota, 27 listopada 2010

godz. 11.00 – 12.30
AFRYKA NOWAKA – ROWEREM PRZEZ PUSTYNIĘ, DŻUNGLĘ I BUSZ

(Janusz Adamski, Zbigniew Gałęza, Anna Grebieniow, Agnieszka Grudowska, Światosław Rojewski, Piotr Romejko, Piotr Tomza, Piotr Strzeżysz, Piotr Sudoł, Dominik Szmajda)
Przemierzymy wraz z silną sztafetą całą Afrykę śladami Kazimierza Nowaka – podróżnika który w latach trzydziestych XX wieku odbył imponującą rowerową podróż przez Afrykę.

godz. 13.30 – 15.00
SYBERIA – ODYSEJA ZIMNA

(Romuald Koperski) Weźmiemy udział w ekstremalnej zimowej ekspedycji samochodowej, przejeżdżając przez całą Eurazję: od Przylądka Roca w Portugali aż na Czukotkę.

godz. 16.00 – 17.30
AFGANISTAN – WŚRÓD KIRGISKICH NOMADÓW

(Bartłomiej Tofel) .
Dotrzemy do kirgiskich nomadów mieszkających przy chińskiej granicy w Afganistanie a naszym przewodnikiem będzie Bartek Tofel.

godz. 18.30 – 20.00
Z ROWERAMI PRZEZ ŚWIAT

(Magdalena Nitkiewicz i Paweł Opaska) Przejedziemy wiele tysięcy kilometrów na rowerach towarzysząc Magdzie Nitkiewicz i Pawłowi Opasce w ich prawie trzyletniej podróży przez świat.

  • niedziela, 28 listopada 2010

godz. 11.00 – 12.30
W SKAŁACH i LODACH KANADY – YUKON 2009

(Lech i Wojciech Flaczyńscy)
Smak pionierskiej przygody poznamy z Lechem i Wojciechem Flaczyńskimi wspinając się na najwyższy szczyt Kanady – Mt Logan i spływając składaną kanadyjką rzeką Porcupine.

godz. 13.30 – 15.00
MAGICZNA POLSKA WIELU KULTUR
(Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus)
Autorzy zabiorą nas w kolorową wędrówkę po Polsce, odkrywając przed nami fascynującą mozaikę kultur i tradycji. Pokaz jest plonem 9 lat pracy.

godz. 16.00 – 17.30
MADAGASKAR – WYSPA PEŁNA EMOCJI

(Arkadiusz Ziemba)
Wyruszymy z dala od utartych szlaków na Madagaskar razem z Arkiem Ziembą oglądając krajobrazy, poznając ludzi i doświadczając emocji.

godz. 18.30 – 20.00
3000 MIL DO MAROKA

(Anna i Marcin Szymczakowie)
W drodze do Maroka wspólnie z Anną i Marcinem Szymczakami oraz 3-letnią Igą powędrujemy przez europejskie góry: Alpy, Masyw Centralny i Pireneje.

„Z ARCHIWUM TERRY" – specjalna jubileuszowa edycja festiwalu TERRA
(3-5 grudnia 2010, Muzeum Etnograficzne, Warszawa)
wybrane pokazy z wcześniejszych edycji TERRY

 Katarzyna Mazurkiewicz

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0