HomeImprezy outdoor

Przęgląd Filmów Wspinaczkowych EIGER WYŚNIONY

29 października startuje druga edycja Przeglądu Filmów Wspinaczkowych. Po zeszłorocznym "Wszystko za Everest", pomysłodawcy serii 360stopni powracają z programem, który przykuje do siedzeń w kinie amatorów alpinizmu, wspinaczki sportowej i boulderingu.

Eiger Wyśniony, Przegląd Filmów Wspinaczkowych

Podczas Przeglądu "EIGER WYŚNIONY" najlepsi wspinacze świata (m.in. Chris Sharma, Adam Ondra, Dean Potter, Patxi Usobiaga, Alex Honnold, Johanna Ernst, Daniel Woods, Tommy Caldwell, Matt Segal) będą odkrywać najciekawsze i najniebezpieczniejsze miejsca do wspinaczki: od fantastycznych boulderów w Ameryce Południowej i wapiennych ścian Hiszpanii, przez piaskowce w Czechach i mocno przewieszone granity w Szwecji, po legendarny El Capitan w Yosemitach i północną ścianę Eigeru.

Program Przeglądu wypełnią takie obrazy jak: "Zew ciszy", "North Face", "Progression", "Czekając na Joe", "King Lines", "The Sends", "Sprawa Humoru". Będzie można też zobaczyć Deklarację nieśmiertelności, wyjątkowy film uznanego dokumentalisty Marcina Koszałki o legendzie polskiej wspinaczki – Piotrze"Szalonym" Korczaku.

Bohaterowie produkcji pokazywanych na "EIGER WYŚNIONY" podejmują trudną walkę z żywiołami natury, z własnym lękiem i ograniczeniami po to, by pokonać kolejny metr ściany. Ich dokonania zmieniają wyobrażenia o tym, jak wiele można osiągnąć dzięki prawdziwej pasji, poświęceniu, motywacji i konsekwencji w działaniu.

"EIGER WYŚNIONY" to przegląd adresowany do wszystkich fanów wspinaczki górskiej, wspinaczki sportowej, bulderingu, B.A.S.E. Jumpingu i Highline – zawodowców i amatorów, zainteresowanych sportami ekstremalnymi, wreszcie dla ludzi ciekawych świata i lubiących wyzwania.

Podczas przeglądu swoją prapremierę będzie miał pakiet "Eiger wyśniony", na który składa się 12 debiutanckich opowiadań Jona Krakauera, zebranych w książce pod tytułem "Eiger Wyśniony" oraz film "Zew ciszy". Książka i film ukażą się na rynku 29 października.

Szczegóły przeglądu na stronie: www.360stopni.org

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0