HomeNowości z rynku

Niezwykle inteligentne skarpety dla jeszcze większej przyjemności na stoku

Narciarskie skarpety kompresyjne CEP nie tylko chronią twoje stopy i łydki przed pęcherzami czy opuchlizną, ale także dostarczają solidną dawkę tlenu twoim mięśniom. To wszystko dzięki specjalnemu profilowi ucisku, którego działanie sprawia, że skarpety kompresyjne CEP powinny się znaleźć w ekwipunku każdego miłośnika sportów zimowych lub entuzjastów zimowych wędrówek.

CEP, logo

• CEP Compression Skiing socks

Kompresja zastosowana w skarpetach znacznie poprawia krążenie krwi, przyczyniając się do większej wydajności oraz komfortu, a także szybszej regeneracji. Narciarskie skarpety kompresyjne CEP dostępne są w kilku kolorach i dobieramy je na podstawie obwodu łydki.
50 lat badań nad skarpetami

CEP, Compression Skiing socksCEP, Compression Skiing socks

Marka CEP korzysta z know-how firmy Medi, która może poszczycić się ponad 50-letnim okresem prac badawczo-rozwojowych nad skutkami i prawidłowym działaniem kompresji. Badania wykazały, że stopniowy ucisk poprawia znacznie krążenie krwi. Dlatego też CEP stworzył elastyczne włókna kompresyjne o ściśle zdefiniowanych parametrach, które wpływają na nasze mięśnie. CEP jest jedną z pierwszych firm w branży, którym udało się wykorzystać mało znane fizjologiczne zjawisko: pod wpływem zwiększonego ciśnienia otoczenia tętnicy, mięśnie ścian tętnic się relaksują. Zrelaksowane mięśnie prowadzą do wzrostu średnicy tętnicy, a co za tym idzie, krew bogata w tlen płynie szybciej.

Narciarskie skarpety kompresyjne zapewniają doskonałą ochronę wrażliwych miejsc – solidne wsparcie chroni ścięgno Achillesa, wyściełana stopka zapobiega powstawaniu otarć i pęcherzy. Wzmocnienia kostki i goleni łagodzą przeciążenia, wibracje i mikrourazy. Skarpety idealnie dopasowują się do anatomii stopy. Łatwe w konserwacji, wykonane z oddychającego, bardzo szybko schnącego i materiału.

Narciarskie skarpety kompresyjne CEP są oficjalnymi skarpetami reprezentacji niemieckiej w sportach zimowych.

• CEP Compression Inner Pants

Skuteczny ucisk Twoich ud!

To co dobre dla łydki, okazuje się być także wspaniałe dla uda. Bielizna kompresyjna CEP (legginsy 3/4) została początkowo zaprojektowana w celu przyspieszenia regeneracji po wysiłku sportowym. Badania wykazały, że sportowcy noszący odzież kompresyjną (tzw. uciskową) poprawiają także swoją wydajność oraz odczuwają większy komfort podczas zawodów i treningów. Dzięki zastosowaniu medycznego i wytrzymałego profilu ucisku (medi compression), miłośnicy sportów zimowych mogą jeszcze dłużej szusować po stokach nawet w najmroźniejsze dni. Legginsy wykonane są z oddychającego i szybkoschnącego materiału, który nie pochłania więcej niż 3% wilgoci. Doskonałym uzupełnieniem będą narciarskie skarpety kompresyjne, które razem tworzą perfekcyjną I warstwę.

CEP, Compression Inner PantsCEP, Compression Inner Pants

Skarpety kompresyjne CEP charakteryzują się stopniowym uciskiem oraz dobierane są na podstawie obwodu łydki, natomiast legginsy na podstawie obwodu uda.

Więcej informacji: www.runcentre.pl

źródło: CEP

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 14 lat ago

    CEPy mam i polecam !. Od dłuższego czasu korzystam z CEP’ów model Running oraz spodni biegowych. Rewelacyjny towar! Kto spróbuje nie będzie żałował. Zakładam je do biegania i koniecznie do regeneracji po! Proszę mi wierzyć, że to działa. Dodatkowo zakładam je za każdym razem jak wsiadam do samochodu w dłuższą trasę i samolotu. Zapomniałem dzięki temu co to znaczy zmęczone i opuchnięte nogi po całym dniu jazdy czy siedzenia.
    Na koniec przestrzegam przed produktami, które mają tylko w nazwie „compression”, jakich ostatnio pełno i testowałem na sobie – to nie to samo. CEPy dobierane są na podstawie OBWODU ŁYDKIi i produkowane przez firmę medyczną a nie sportową.
    W narciarską wersję też się na 100% zaopatrzę!