HomeNowości z rynku

Nowy Pertex Quantum GL dostępny wyłącznie w kolekcjach marek Rab i The North Face

Firma Pertex wprowadziła nową tkaninę Pertex Quantum GL już w styczniu jednak w handlu pojawiła się ona dopiero w sezonie/jesień zima 2010. Nowa tkanina dostępna jest wyłącznie w kolekcjach marek Rab oraz The North Face.

Quantum GL to cienka jak pajęczyna, lekka a przy tym niebywale mocna tkanina, którą zastosowano w odzieży termicznej z wypełnieniem puchowym. Pozwala na utrzymanie wysokiego “loftu” wypełnienia, umożliwiając tym samym zachowanie optymalnej wartości termoizolacyjności, nawet w odzieży ultralekkiej.

W nowym materiale udało się zredukować wagę nie tracąc wytrzymałości – Pertex Quantum GL waży około 25g/m2, i wykorzystuje najcieńsze z dostępnych włókien o gęstości 10 D.

Nowa tkanina jest o 20% lżejsza i daje się spakować do znacznie mniejszych rozmiarów niż stanowiąca standard w palecie super lekkich tkanin Pertex – tkanina Pertex Quantum.

Jak wszystkie tkaniny Pertex, Quantum GL jest wiatro-, wodo- i śniego- odporna, nie jest jednak wodoszczelna. Wiele cech Pertexu, takich jak lekkość, miękkość i krótki czas schnięcia czyni go materiałem doskonale współpracującym z puchową czy syntetyczną odzieżą termiczną.

Dzięki wiatroodporności Quantum GL poprawia termikę kurtki czy śpiwora, zaś technologia kontrolowanego przepływu powietrza zastosowana w tkaninie Pertex gra istotną rolę w odparowywaniu nadmiaru wilgoci gromadzącej się po wewnętrznej stronie wyrobu.

Kurtka Infinity Jacket marki Rab z Pertex Quantum GLKurtka Infinity Jacket marki Rab z Pertex Quantum GL

Firma Pertex została założona w 1970 roku przez alpinistę Hamish’a Hamiltona. W 2005 została kupiona przez Mitsui & Co. Ltd., firmę zajmującą się rozwijaniem innowacyjnych technologii tekstylnych.

Pertex Quantum GL zastosowano m.in. w kurtce Infinity Jacket marki Rab.

Źródło: www.pitchengine.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0