HomeRynek outdoor

Nadal trwają prace nad udoskonaleniem Eco Index

Pomimo, że Eco Index jest już przygotowany do uruchomienia, to wciąż jeszcze dostępna jest tylko wersja beta. Obecnie trwają prace nad jej dostrajaniem w oparciu o informacje zwrotne napływające od użytkowników, wśród których znajdują się zarówno małe marki, jak i lewiatany rynku.

Zagadnienia Eco Index zostało poruszone na dwóch spotkaniach, które odbyły się na Outdoor Retailer Winter Market w styczniu tego roku. Tematami konferencji, w której wzięło udział wiele dostawców i marek, były zarówno postępy prac nad Eco Index, jak i podstawy jego użycia.

Eco Index jest już gotowy do zastosowania, jednak wciąż jest to narzędzie oceny, które musi zostać pobrane i wydrukowane jako formularz, nie funkcjonuje zatem online, co było marzeniem członków komitetu organizującego nad nim prace. Obecnie pracujemy także nad bardziej poręcznym interfejsem – mówi Amy Kleiner-Roberts, wiceprezes OIA (Outdoor Industry Association).

Eco Index zdobywa coraz większą popularność także poza rynkiem outdoorowym. Pośród beta użytkowników są potentaci tacy jak Wal-Mart oraz marki z obszaru szeroko rozumianego rynku sportowego, rowerowego i wioślarskiego. Po prawie czterech latach prac, tworzony przez przemysł outdoorowy Eco Index ma podstawy by stać się szeroko stosowanym, globalnym narzędziem wykorzystywanym przez wiele branż zainteresowanych oceną wpływu ich produktów na środowisko.

Data pełnego wprowadzenia Eco Index może przesunąć się na połowę roku 2011, jeśli nawet nie na początek 2012 – mówi Amy Kleiner-Roberts. Jest tak m.in. dlatego, że stale wzratsta liczby nowych użytkowników testujących narzędzie w wersji beta, z czym wiąże się taże ogromna ilość informacji zwrotnych z jaką należy się zapoznać.

Jak twierdzi Amy Kleiner-Roberts, wciąż jest wiele zagadnień, które nie zostały zamknięte. Jednocześnie, biorąc pod uwagę zainteresowanie innych branż, grupa robocza pracująca nad Eco Index stara się wzmocnić narzędzie w taki sposób żeby odpowiadało potrzebom nie tylko rynku odzieżowego, ale także obuwniczego i sprzętowego.

Więcej o Eco Index można znaleźć na stronie:www.ecoindexbeta.org.

Źródło: www.snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0