HomeRynek outdoor

Namiot The North Face VE 25 wyróżniony przez magazyn Outdoor

Niemiecki magazyn Outdoor uhonorował namiot The North Face VE 25 tytułem Editor`s Choice Summer 2011. Summit Series VE 25 to całoroczny namiot, który mimo swojej małej wagi zapewnia pełną ochronę w czasie najtrudniejszych wypraw.

Od 1985 roku, model VE-25 wyznacza standardy wśród namiotów ekspedycyjnych, które muszą sprostać najcięższym warunkom atmosferycznym. Wystarczy obejrzeć jakiekolwiek zdjęcie, film albo reportaż z ważniejszej wyprawy na najwyższe szczyty, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie tam ten namiot. Ta prosta, trzyosobowa konstrukcja od lat towarzyszy wspinaczom.

W 2011 po raz kolejny podniesiona została poprzeczka. W nowym VE-25 przeprojektowano nieco wnętrze, w którym znalazł się system łatwo dostępnych i wygodnych kieszeni. Świecące w ciemnościach zamki błyskawiczne oraz kwadratowa przestrzeń na sprzęt ułatwiają pracę w ciemnościach. Innowacyjny system wentylacji pozwala na kontrolę temperatury i ilości pary wodnej. Lekkie, łatwe w montażu pałąki z karbonu z odblaksowymi oznaczeniami umożliwiają szybkie rozstawienie namiotu. Dodatkowe pętle na poziomie podłogi pozwalają zabezpieczyć namiot w ciężkich warunkach. Podwójne drzwi oraz przedsionek zapewniają ochronę przed temperaturą do – 51°C. W pełni klejona, nylonowa podłoga wraz z wytrzymałym nylonowym tropikiem i pokrytą silikonem klapą, stwarzają idealne schronienie w czasie wielodniowych wypraw. VE- 25 dostepny jest w kolorze Summit Gold.

Namiot przetestowany został ostatnio przez Simone Moro, Denisa Urubko i Cory`ego Richardsa w czasie zimowej wyprawy na Gasherbrum II. Wspinacze korzystali z VE 25 w bazie i obozie I.

Jacek Będkowski

Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0