HomeRynek outdoor

Mammut – projekt 150 szczytów na 150 lat

W 2012 roku firma Mammut będzie obchodzić 150-lecie. Jak na wiodącą markę alpinistyczną przystało tę rocznicę będzie celebrować w najpiękniejszych górach, wraz ze swoimi klientami i fanami. W związku z tym od sierpnia 2011 roku startuje największy projekt górski w historii. Przez rok 150 zespołów będzie zdobywać 150 szczytów.

150 lat – 150 gór

Wyjątkowa impreza urodzinowa obejmie swym zasięgiem cały świat, udział wezmą turyści górscy i alpiniści z całego świata. Od sierpnia 2011 przez kolejnych 12 miesięcy 150 zespołów będzie zdobywać góry o różnym stopniu trudności i w zróżnicowanym środowisku. 

Rekrutacja zespołów

Na początku 2011 roku w ramach pierwszej fazy największego projektu górskiego w historii Mammut rozpoczął rekrutację członków zespołów. Każdy z chętnych może wyrazić zainteresowanie i zarejestrować się (do maja 2011 roku), dając tym samym początek swojej wirtualnej górze na stronie: www.mammut.ch/peakproject. W chwili obecnej jest już 1757 gór oraz 20 268 wspierających! Każdy, kto dał początek górze może zaprosić znajomych i przyjaciół, aby wsparli jego projekt dodając swoje zdjęcie. Dzięki temu góra rośnie! Praca zespołowa, solidarność i wsparcie przyjaciół zawsze były ważnymi wartościami w górach. Im wyższa góra, tym większe szanse na przejście do fazy drugiej.

W zależności od kraju i ilości zgłoszonych z niego gór, 300 najbardziej efektywnych założycieli zostanie zaproszonych do 2 fazy projektu. W tym miejscu liderzy poszczególnych grup poproszeni zostaną o wybranie 6 członków, którzy zostaną poddani weryfikacji przez jury złożone z zawodowych przewodników. Wybrane osoby zostaną członkami zespołów zdobywających 150 szczytów. Mammut wyposaży każdego z uczestników wyprawy i zapewni profesjonalną obsługę przewodnika IVBV.

Więcej informacji, film instruktażowy oraz rosnące góry do obejrzenia na www.mammut.ch/peakproject.

Źródło: Mammut

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0