HomeRynek outdoor

W Tatrach zginęła Basia German – współzałożycielka sklepu Polar Sport

W dniu 13 marca 2011 roku w Tatrach pod lawiną zginęła tragicznie Basia German. Od zawsze związana z górami, w górach odnajdywała to, co najważniejsze dla wszystkich, którzy je kochają. Ukochane góry dawały jej odpoczynek i „ładowały baterie”. Była aktywnym członkiem Akademickiego Koła Przewodników Tatrzańskich i współzałożycielką sklepu Polar Sport.

Dzięki swojej determinacji w realizowaniu celów zawodowych, które bezpośrednio łączyły się z pasją, można śmiało powiedzieć, że Basia współtworzyła rynek outdoorowy w Polsce. Zaraz po upadku komunizmu założyła z przyjaciółmi sklep sportowy, a następnie wraz z siostrą w 1992 roku Sklep Górski Polar Sport, obecnie jeden z największych sklepów górskich w Polsce.

Niezwykle ciepło bijące od niej dało się odczuć na dużą odległość. Skromna, zawsze uśmiechnięta i życzliwa każdemu, gotowa pomóc w każdej sytuacji, a jej życiowa mądrość na zawsze pozostanie w pamięci. Dobre słowa od niej płynące wiele razy podnosiły na duchu wszystkich, którzy choćby raz się z nią zetknęli.

Zbyt szybko odeszła w góry… na zawsze.

Zespół Polar Sport

Pragniemy poinformować, że uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek 18 marca o godz. 11.40 w Starej Kaplicy na Cmentarzu Batowickim w Krakowie.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0