HomeRynek outdoor

GE będzie współpracować z japońskim Amaterrace

Firma General Electric ogłosiła współpracę z Amaterrace Inc. – celem partnerstwa będzie produkcja laminatów dla producentów przemysłu outdoorowego.

Nagrodzona technologia membranowa eVent będzie połączona z dogłębną znajomością procesu laminacji jaką szczyci się firma Amaterrace, po to, aby stworzyć nowe, przepuszczające powietrze tkaniny, o charakterystykach niespotykanych wcześniej w przemyśle outdoorowym.

Wraz z Amaterrace, używamy membran GE do tworzenia przepuszczających powietrze i wiatroszczelnych softshelli i flisów, hardshelli z tkaną podszewką oraz generalnie wiatroszczelnych i oddychających tkanin wierzchnich oraz podszewek – mówi Glenn Crowther, kierownik linii produktów w GE. – Amaterrace odegrał znaczącą rolę w rozwoju tego asortymentu i jesteśmy dumni, że membranowa technologia GE ma w tym swój udział. Są to zupełnie nowe, wysokiej jakości laminaty – zapewnia.

Amaterrace, z siedzibą w Osace w Japonii, jest dostawcą inteligentnych tkanin dla klientów outdoorowych zarówno w Japonii, jak i na całym świecie. Założona w 2003 roku firma korzysta z najnowszych technik i materiałów do tworzenia wykonanych na zamówienie lub dostosowanych do konkretnych potrzeb wodoodpornych i oddychających tkanin wysokiej wydajności, produkowanych przez jeden z najlepszych zespołów produkcyjnych w japońskim przemyśle włókienniczym.

Współpraca z GE umożliwia większą elastyczność w podejściu do klientów a przy tym pozwala umieścić logo klienta na odzieży wykonanej w sprawdzonej technologii eVent. Dla przedsiębiorczych marek podejście to oferuje niespotykany poziom swobody projektowania, otwierając nową erę innowacji w wodoodpornej i oddychającej odzieży, obuwiu oraz sprzęcie.

Cieszymy się, że firma Amaterrace przystała na swobodę współpracy i innowacyjność, jaką wraz ze swoją linią produktową tkanin eVent oferuje GE. Wierzymy, że outdoorowe marki będą używać naszych laminatów do stworzenia nowych, innowacyjnych kolekcji odzieży – mówi Crowther.

Źródło: snewsnet.com

 

 

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0