HomeRynek outdoor

Rejestracja do OutDoor Industry Award 2011 rozpoczęta

Organizatorzy targów OutDoor rozpoczęli przyjmowanie zgłoszeń do nagrody OutDoor Industry Award 2011, która w tym roku zostanie rozdana już po raz szósty. Ostateczny termin rejestracji produktów mija dnia 10 czerwca.

Targi OutDoor Show we Friedrichshafen, które odbędą się w dniach od 14 do 17 lipca, będą po raz kolejny doskonałym miejscem, w którym producenci i projektanci mogą zaprezentować swoje produkty w ramach nagrody OutDoor Industry Award 2011. Nagroda ta zdążyła już ustalić swoją solidną reputację w branży jako znak jakości, który zarówno dla detalistów, jak i konsumentów jest świadectwem nie tylko dobrego designu, ale także pozwala zorientować się w dynamicznie rozwijającym się rynku.

Outdoor Awards 2009, ekspozycja nagrodzonych produktówOutdoor Awards 2009, ekspozycja nagrodzonych produktów

Zapisy będą przyjmowane w następujących, ośmiu kategoriach:

  1. Odzież / Kaski / Buty
  2. Plecaki / Torby podróżne
  3. Sprzęt wspinaczkowy
  4. Sprzęt kempingowy
  5. Śpiwory
  6. Akcesoria
  7. Produkty o wysokiej wartości ekologicznej
  8. Innowacyjne materiały

Jury złożone z ekspertów oceni zgłoszenia i wybierze zwycięzców w dniach 28 i 29 czerwca w Hanowerze. Najlepszy spośród wszystkich zwycięskich produktów zostanie uhonorowany złotym medalem OutDoor Industry Award 2011. W ramach pozostałych kryteriów, produkty będą oceniane na podstawie stopnia ich innowacyjności, jakości projektu, wykonania, doboru materiałów, ekologiczności, trwałość, funkcjonalności, użyteczności, bezpieczeństwa, kreowania nowych trendów oraz wartości marki. 

Wystawa OutDoor Industry Award 2010 (fot. Messe Friedrichshafen)Wystawa OutDoor Industry Award 2010 (fot. Messe Friedrichshafen)

W tym roku w eksperckim jury zasiądą: Mark Held (European Outdoor Group, Zug/Szwajcaria), Eva Paster (Neuland Industriedesign Paster & Geldmacher, Monachium/Niemcy), Tjeerd Visser (Op Pad Magazine, Haga/Holandia), Bernd Woick (Bernd GmbH Woick, Filderstadt/Niemcy), Dr Benedikt Bene (ALPIN Das BergMagazin, Gauting/Niemcy) i Giovanni Quirici (Bergsteiger, Carouge, Genewa/ Szwajcaria).

Obrady jury OutDoor Industry Award (fot. www.ifdesign.de)Obrady jury OutDoor Industry Award (fot. www.ifdesign.de)

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się podczas OutDoor Show w hali A2 w dniu 14 lipca o godzinie 17:30. W trakcie trwania tragów wszystkie nagrodzone produkty będzie można oglądać w Foyer East.

Podczas imprezy kolejny raz zostanie także przyznany tytuł „Outdoor Celebrity of the Year”. Honor ten przypadnie osobie, która dokonała szczególnego wkładu w dziedzinie outdooru. Zostanie ona wybrana przez jury złożone z topowych dziennikarzy outdoorowej prasy oraz przedstawicieli branży. W ubiegłym roku „Outdoor Celebrity of the Year” został uhonorowany Bo Hilleberg ze Szwecji, założyciel firmy Hilllberg Tentmaker.

Obrady jury OutDoor Industry Award (fot. www.ifdesign.de)Obrady jury OutDoor Industry Award (fot. www.ifdesign.de)

Aby uzyskać dodatkowe informacje lub zarejestrować się, należy wejść na stronę: www.ifdesign.de.

Gospodarzem konkursu jest Messe Friedrichshafen, a organizatorem iF -International Forum Design w Hanowerze.

Messe Friedrichshafen

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0