HomeRynek outdoor

Columbia skarży W.L. Gore & Associates do Komisji Europejskiej

Columbia Sportswear Company wraz ze swoją włoską spółką zależną OutDry Technologies S.r.l. ogłosiła, że złożyła skargę do Komisji Europejskiej na firmę W. L. Gore & Associates, Inc.

Według Columbii firma W.L. Gore & Associates naruszyła prawo Unii Europejskiej dotyczące konkurencji, poprzez nadużywanie swojej dominującej pozycji na rynku wodoszczelnych i oddychających membran stosowanych w obuwiu i rękawicach.

Podejrzenia wobec Gore nie ograniczają się tylko do Europy. W sprawie W.L. Gore swoje własne dochodzenie prowadzi także Federalna Komisja Handlu (Federal Trade Commission) w Stanach Zjednoczonych. Dochodzenie ma na celu ustalenie czy firma W.L. Gore posługiwała się nieuczciwymi metodami konkurencji poprzez „umowy, praktyki wyłączające lub inne zachowania dotyczące wodoodpornej i oddychającej membrany, technologii oraz produktów pokrewnych.”

Columbia i OutDry Technologies już od dawna obawiają się, że W.L. Gore & Associates stosuje praktyki handlowe, które systematycznie pozbawiają dostępu konsumentów, producentów i właścicieli marek do konkurencyjnych innowacji w wodoodpornym i oddychającym obuwiu i rękawicach. Sądzimy, że W.L. Gore poprzez swoje wykluczające działania pozbawiła miłośników outdooru w całej Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych i w innych regionach na całym świecie możliwości poznania, doświadczania i korzystania z nowych i innowacyjnych produktów – mówi Peter Bragdon, starszy wiceprezes do spraw prawnych i korporacyjnych w firmie Columbia.

Źródło: Columbia Sportswear Company, snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0