HomeImprezy outdoor

Już w najbliższy wtorek finał polskiej edycji Salewa Rockshow 2011

21 czerwca 2011 roku odbędzie się finał polskiej edycji SALEWA Rock Show 2011. Zwycięzca zostanie wybrany spośród sześciu zawodników, którzy okazali się najlepsi podczas lokalnych kwalifikacji. O wygraną walczyć będą: Mateusz Gruszka, Katarzyna Ekwińska, Patryk Moskal, Jędrzej Kowal, Aleksander Raczyński oraz Adrian Markowski.

Finał odbędzie się w Dolinie Będkowskiej na Dupie Słonia, początek o godzinie 9.

Jedną z atrakcji finału będzie wyjątkowa możliwość spotkania i porozmawiania z członkami zespołu SALEWA Extrem Team. Niestety w ostatniej chwili z przyczyn osobistych przyjazd swój odwołała największa gwiazda naszego teamu – Roger Schäli.

Do Polski przyjedzie trójka z 22 osobowego teamu:

  • Simon Gietl

Simon Gietl (fot. Salewa)Simon Gietl (fot. Salewa)

Urodzony w 1984 roku, rozpoczął wspinaczkę mając 18 lat, ale bardzo szybko zdobył na tyle duże umiejętności, by wspiąć się na północne ściany Lavaredo, Matterhorn, Piz Badile oraz w 17 godzin na Eiger!!

  • Andrea Maruna

Andrea Maruna (fot. Salewa)Andrea Maruna (fot. Salewa)

Urodzona 1978 roku, absolwentka wychowania fizycznego oraz fizjoterapeutka. Jest najlepszym przykładem na to, że człowiek zdolny jest do wielkich rzeczy nawet po wielkim upadku – w 2006 roku odpadła na drodze Keep the red flag 8a+/8b. Pomimo 30-metrowego lotu, doznając przy tym wielu urazów, tylko dzięki ogromnej wytrwałości i zacięciu niespełna dwa lata później pokonała drogę o trudności 8b+.

  • Barbara Buschlen 

Barbara Buschlen (fot. Salewa)Barbara Buschlen (fot. Salewa)

Najmłodsza z teamu wspinaczkowego. Ma tylko 18 lat, ale już duże doświadczenie w skałach i w lodzie. Jesienią 2003 roku wygrała Swiss Championships w kategorii „do 14 lat” – 18 miesięcy po pierwszym wejściu na ściankę. Od tego czasu notuje stały progres, ostatnio osiągając swoje pierwsze 8a.

Zwycięzca zawodów otrzyma 300 euro i zaproszenie na targi Outdoor Show do Friedrichshafen. Tam 14 lipca odbędzie się finał Rock Show. Walka toczyć się będzie o tzw. dziką kartę na Mistrzostwa Świata w Arco we Włoszech.

Zapraszamy do kibicowania wszystkich, którzy chcą pooglądać prawdziwych „wojowników wspinaczki” w akcji!

Źródło: Salewa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0