HomeImprezy outdoor

Pan Patagonii – spotkanie już dziś wieczorem

Dziś o godz. 18 na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się spotkanie z Yvonem Chouinardem, jednym z największych według magazynu Fortune przedsiębiorców branży outdoorowej, z zamiłowania alpinistą, surferem i działaczem na rzecz środowiska.

Yvon Chouinard (fot. Tom Frost)Yvon Chouinard (fot. Tom Frost)

Yvon Chouinard, właściciel firmy odzieżowej Patagonia, marzył jako dziecko o zawodzie trapera. Jego życie potoczyło się jednak inną drogą. Pod koniec lat 50. zaczął sprzedawać z bagażnika samochodu własnoręcznie wykute haki do wspinaczki. Siedem lat później wydrukował pierwszy katalog wysyłkowy na kartce A4, a dzisiaj jest właścicielem firmy z ekskluzywną odzieżą sportową i obrotami rzędu 350 mln dolarów rocznie, nazywaną przez złośliwych Patagucci. Z Guccim na pewno ma tyle wspólnego, że jej historyczne kolekcje osiągają zawrotne ceny na aukcjach. Sam Chouinard uważa się przede wszystkim za surfera, alpinistę i działacza na rzecz środowiska, a dopiero później przedsiębiorcę.

Spotkanie odbędzie się w Auditorium Maximum, w sali A. Mickiewicza, a poprowadzą je Marek Kamiński i Krzysztof Wielicki. Więcej informacji tutaj.

Po konferencji prasowej, o godz. 21 odbędzie się premiera filmu „180 stopni na południe” – obraz ten to odtworzenie epokowej podróży Yvona Chouinarda, założyciela Patagoni i Douga Tompkinsa, twórcy North Face’a w 1968 , której celem był wulkaniczny szczyt Cerro Corcovado w Ameryce Południowej. Tym razem obaj nestorzy są dobrymi duchami wyprawy, a jej właściwym bohaterem jest dwudziestokilkuletni współczesny hippis Jeff Johnson, alpinista, surfer, który wraz z napotkaną na Wyspie Wielkanocnej Makohe wyrusza śladami swoich idoli.

Film zostanie pokazany na Barce River Club nad Wisłą, 400 m od mostu Śląsko-Dąbrowskiego na wysokości Starówki. Więcej informacji tutaj.

Źródło: 360stopni.org

Patronat na wizytą Yvona Chouinarda w Polsce objęło wspinanie.pl i 4outdoor.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0