HomeNowości z rynku

Icebreaker z nową linią naturalnych ubrań do biegania

Nowa linia GT Run to połączenie naturalnego materiału z wełny merino i funkcjonalnych rozwiązań specjalistycznej odzieży do biegania. Została stworzona przez biegaczy i dla biegaczy.

Icebreaker, pionier w dziedzinie produkcji odzieży z wełny merino, przedstawia linię odzieży technicznej dedykowaną osobom trenującym bieganie.

Ubrania sportowe ze specjalistycznej linii Icebreaker GT zawsze cieszyły się uznaniem biegających. Wychodząc naprzeciw szczególnym potrzebom biegaczy, Icebreaker stworzył odrębną linię odzieży przeznaczoną do uprawiania tego sportu. Nowa linia GT Run po raz pierwszy pojawiła się w kolekcji Icebreaker na Wiosnę/Lato 2011.

Biegacze wybierając odzież coraz częściej szukają ubrań i skarpetek, których produkcja nie wpływa negatywnie na środowisko, a jednocześnie spełniają wymogi specjalistycznej odzieży sportowej. Naturalne i ekologiczne ubrania Icebreaker z wełny merino są doskonałą alternatywą dla tych, którzy poszukują nowych możliwości na rynku dotychczas zdominowanym przez syntetyki. 

Icebreaker do produkcji swojej odzieży wykorzystuje wełnę merynosów zamieszkujących nowozelandzkie Alpy Południowe. Owce, których wełna przystosowała się do skrajnych warunków pogodowych klimatu górskiego bez problemów znoszą mroźne zimy i upalne lata. Dzięki specjalnym warstwom wełny merynosy mogą ogrzać się przy niskich temperaturach i nie ulegać przegrzaniu podczas gorących dni.

Podobnie włókno merino zastosowane w ubraniach Icebreakera jest tkaniną oddychającą i pozwala zachować odpowiednią temperaturę ciała niezależnie od pogody. Odzież z wełny merino przepuszcza powietrze, więc nie klei się do ciała jak syntetyki. Dodatkowo zabezpiecza biegających przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Wełna merino jest odporna na pochłanianie nieprzyjemnych zapachów – ubrania nie wymagają prania przez wiele dni, a nawet tygodni.

Chcieliśmy poddać nasze ubrania do biegania testom wśród najbardziej wymagających użytkowników. Sprzedawaliśmy je podczas maratonu w Nowym Jorku w 2009. Zostały wykupione co do jednego. Wyraźnie było widać, jak duży jest popyt na wysokiej jakości naturalną odzież tego typu. Odpowiedzią na te oczekiwania stała się właśnie odrębna linia ubrań do biegania GT Run – opowiada założyciel i dyrektor Icebreaker Jeremy Moon.

Icebreaker w szeregach swoich pracowników skupia pasjonatów sportu, a aktywny tryb życia wpisuje się w kulturę pracy firmy. Ubrania do zadań specjalnych są bardzo często testowane osobiście przez ich projektantów.

Dyrektor kreatywny Rob Achten biega od pięciu do dziewięciu godzin tygodniowo. Biegam od 20 lat i bardzo się cieszę, że wreszcie mogę nosić tak dobry naturalny zamiennik dla dotychczas dominujących syntetyków. Icebreaker zawsze cieszył się uznaniem wśród biegaczy, a ta linia zaprojektowana specjalnie dla nich ma wszystkie udogodnienia, których mogą potrzebować – mówi Achten.

W linii GT Run znalazły się koszulki bez rękawów, luźne topy, szorty, leginsy i specjalny biustonosz. Kolekcja zawiera stroje klasyczne i podążające za najnowszymi trendami. Przeznaczona jest zarówno dla hobbistów, jak i zawodowców. Nowinki dedykowane biegaczom to perforacja tkaniny wzmacniająca przepuszczalność powietrza, elementy odblaskowe dla poprawy widoczności na drodze, zapinane kieszenie i miejsce na kabelki odtwarzaczy muzycznych. Także wśród cieszących się uznaniem skarpetek Icebreakera znalazły się modele zaprojektowane specjalnie do biegania.

Icebreaker od początku swojej działalności jest głęboko oddany idei etycznego podejścia do produkcji i środowiska. Każdy egzemplarz odzieży z linii GT RUN posiada wyjątkowy “Baacode.” Klienci po wprowadzeniu unikalnego kodu na stronie internetowej producenta mogą prześledzić drogę swojego ubrania na wszystkich etapach produkcji, zaczynając od farmy w Nowej Zelandii, z której pochodzi wełna użyta do produkcji konkretnych modeli.


Źródło: Icebreaker 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 2